18.9.2020 | Svátek má Kryštof


Tvář z fotobanky

6.8.2020

O čem se v těchto dnech bavit, když ne o koronaviru? Když už opravdu nikoho nic nenapadne, v úvahu přijde legrační blamáž kolem reklamního plakátu komunistické strany. Těžko vám to mohlo uniknout, pokud ano, připomenu, že jde o plakát s tváří sympatické mladé ženy s červeným šátkem kolem krku a s nápisem Jsme na vaší straně, hájíme vaše zájmy. Ne moc důvtipný produkt reklamní kreativity. 

Ukažte mi nějakou politickou stranu, od Papuy Nové Guineje po Sant Vincent and Grenadines (mimochodem: i tam čtou prapůvodní verzi Neviditelného psa Hyena.cz), která nestojí na vaší straně a nehájí vaše zájmy. Nevím o politické straně, která by hlásala: Voliči, jseš mi ukradenej a po volbách tě oškubu. No a vida, po volbách to dopadne nikoli podle výše citovaného sloganu Jsme na vaší straně, ale podle mnou vymyšleného neexistujícího sloganu. Tak to holt chodí.

Nicméně, zpátky k věci. Komunisté ke sloganu přilepili fotku koupenou z fotobanky a to je profi modelka, fotka je z fotobanky, je to myslím Němka, celkem je jedno, kdo to je. Nicméně komunisté mají variantu, stejné aranžmá, stejný slogan, jenom mladá žena na fotce je členka strany Anna Vaculíková. Tvář je tedy v pořádku, problém ale zůstává.

Jsou komunisté na naší straně?

Neobávejte se sáhodlouhých rozkladů, kdo mě čtete pravidelně, víte, že to nemám ve zvyku. Jen připomenu, že i já pamatuju epizodu, kdy lidé věřili, že jsou komunisté na jejich straně. Bylo to tak od března 1968 do 21. srpna téhož roku. Nikdy jsem nepochopil, proč se po převratu v roce 1989 nepokusili navázat právě na tuto svoji kapitolu. Proč nikdy nepřišli se sloganem Byli jsme první. Proč posílají gratulace do nejbarbarštější ze všech oficiálně uznávaných zemí, do KLDR. Takže tvář Anny Vaculíkové je v pořádku, je to sympatická mladá dáma. Slogan je banální. A tvrzení, že je komunistická strana in, to tvrzení je chybné.

Ona ta partaj je mimo. Prapor revoluce dnes drží jiné pěsti.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.