19.2.2020 | Svátek má Patrik


Start - EET funguje

2.12.2016

Do čtvrtečního večera nedošlo ke zhroucení systému EET, do systému se zapojilo přes 36 tisíc podniků, to jsou zprávy, které novince přitakají. Veřejnost bude hodně zvědava na další vývoj situace. Pokud systém bude držet, tím líp.

Síť CzechPoint, zavedená za vlády ODS, slouží veřejnosti velmi dobře a nemluví se o ní proto, že je funkční a dobrá, kdežto mluví se o tom, co je špatné.

Budoucnost ukáže, jakou tvářnost nabude represivní stránka systému. Jestli opravdu se hostinští (a pozor, po nich další soukromníci) budou tetelit ve strachu, že nějaký Pepa v jejich personálu někde zmáčkl špatný knoflík a jim se na krk sesypou financové a napaří jim pokutu na zlomkrk. Tohle samozřejmě v první den nemůžeme vědět, nicméně ta možnost tady je.

Pro Babiše a jeho podnik je to klíčově důležitý počin – a je předvolebně načasovaný. Pokud se mu ten krok povede, pak ho jistě v předvolební kampani náležitě zúročí. Zajímavý je pohled na Sobotkovu sociální demokracii. Ta přece podobný systém prosazovala celá léta, leč bezvýsledně. Pak přišel slovenský miliardář s estébáckým škraloupem a bylo to. Je to šok, jako když se po létech keců o pravostranném provozu na československých silnicích dostavil Hitler a zrušil Československo a pravostranný provoz zavedl ze dne na den. Je to paralela příkrá, nicméně v jádru oprávněná.

Sobotka je tím postavený do poněkud komické role. On to EET musí podporovat, ale nechce Babišovi pomáhat. Takže se chová jako vyplašená teta, která pobíhá kolem elektrikáře na štaflích a povykuje, jen aby mu ten lustr nevyklouzl z rukou a nespadl. Džin je vypuštěn z lahve, rozpíná se mu hruď a bude v tom pokračovat až do roku 2018, kdy se do EET bude muset připojit každý, kdo se proviní tím, že pracuje na vlastní pěst.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.