12.12.2019 | Svátek má Simona


Protlačený zákon

5.11.2014

Kolem zákona o dětských skupinách se roztočil legislativní mlýn. Senát ho chtěl ještě před chválením výrazně změnit, jeho rozumný návrh shodila dolní komora pod stůl, nakonec zákon schválila, prezident ho vetoval a v úterý sněmovna prezidentské veto přehlasovalo se slibem, že vypracuje novelu, která umožní nadále žít lesním školkám. Tato zařízení pro děti by podle nového zákona nemohla existovat, protože by nedokázala splnit jeho podmínky.

Na první pohled jde o rozumný kompromis a prezident ho jako takový akceptoval. Nicméně je s podivem, že k tak bizarní situaci muselo dojít – že se schválí zákon vědomě nedostatečný a ještě začerstva se spekuluje o novelizaci. To je jako kdyby ve Škodovce dali na trh auto se třemi koly a slíbili zákazníkům, že se mohou dostavit do servisu a tam jim kolo přimontují.

Řečeno slovníkem hlavy státu, sněmovna zase jeden zákon pěkně zkurvila.

Rivlin do ČR

Ministr zahraničí Zaorálek pozval na příští rok do České republiky izraelského prezidenta Rivlina. Hlaviu Izraele pozval i Miloš Zeman. Zaorálek zdůraznil potřebu pokračovat v úzkých vztazích mezi námi a Izraelem, zároveň ale vyjádřil pochybnosti nad izraelskou politikou budování nových osad na palestinských územích. To je asi příklad, jak je možné vést dialog, kooperovat a přitom zastávat jasné stanovisko. Mnohým sympatizantům Izraele nejde na rozum, jak se slučuje výstavba nových osad na palestinských územích s proklamovaným cílem izraelské politiky, jak to ostatně opakuje i izraelský prezident, že se všechna náboženství a komunity na území Izraele a Palestiny mají naučit společně žít. To budování osad spíš vytváří příkopy, než aby budovalo mosty a je dobře, že to Zaorálek jasně řekl.

Aston Ondřej Neff


OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.