3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Poznámky po volbách, před volbami

4.10.2022

Jedny jsou za námi, ty prezidentské před námi. Dovolím si rozmarné rozjímání a postřehy. Zítra se má sestava Spolu vyjevit k myšlence společného kandidáta pro prezidentské volby. Doporučil bych, aby se obrátila na voliče s výzvou, aby volili ryzího demokrata, dynamického, koncepčního a charismatického, tečka. K tomu podotknu, že to měla udělat před půl rokem.

Jak to vypadá, schyluje se k doporučení Miloše Vystrčila, který možná (určitě je) ryzí demokrat, ale o jeho dynamice a charismu lze pochybovat a o koncepčnosti moc nevíme, protože pětadvacet let poletuje po chodbách malostranských paláců a mnoho reálných stop nezanechává. Třeba to vyhraje, nicméně poznamenám (inzeroval jsem poznámky), že výsledky voleb v Jihlavě neznamenají, že je to národní vůdce. V Jihlavě se Babiš přesvědčil, že má svých cca třicet procent. Je to hodně, ale na celonárodní vedení to není, to je vše. Udělala Jihlava z Vystrčila nového Přemysla Oráče? Zatím je podle průzkumů pořadí Babiš – Pavel – Nerudová. Babiš pravděpodobně odpadne a pak to začne být zajímavé a nepředvídatelné.

To je poznámka předvolební.
Povolební poznámka se týká dvou, jak to říct, říká se tomu „mem“. Prostě, je to úryvek informace, který letí prostorem.

Jeden takový mem je, že Jana Nagyová kandidovala, aby vešla do dveří a pořádá o imunitu, druhý, že Daniela Kovářová prosazuje násilí na ženách.
Skutečnost je taková, že jedno i druhé jsou naprostá kravina.

Výrok paní Nagyové jsem slyšel v přímém přenosu na vlastní uši a hned jsem si řekl, tak tohle je takový průser, jako když kníže Schwarzenberg se v předvolební debatě zmínil, že dnes by Beneš za vyhnání Němců šel před Evropský soud pro lidská práva. Kníže měl pravdu, ale neměl to říkat. Paní Nagyová to myslela v nadsázce a ironii. O pravdu nikdo nestojí, tím méně v předvolební kampani, a ironii je schopno vnímat max. 30% obyvatelstva. Na politické scéně ironii nepoužívat, to by měli mít politice na cedulce, jako když se píše NEDOTÝKEJTE SE DRÁTŮ I NA ZEM SPADLÝCH.

Druhá kravina se týká Daniely Kovářové, zvolené v Plzni. Je to advokátka, která se věnuje rodinnému právu. Celou svoji praxi dělá všechno pro to, aby přišla o zaměstnání, protože kdyby se rozhádaní partneři dokázali domluvit, jak je k tomu nabádá, nepotřebovali by advokáty.

Protože ví, jak to chodí, je znepokojená extremistickými tendencemi nabalenými na princip ME TOO, na tendenci reglementovat vztahy mezi mužem a ženou. Bohužel vývoj k tomu vede a Kovářová jako specialista v oboru je tím zděšena a kandidovala, aby podobným nesmyslům bránila.

Píšou o ní, že prosazuje násilí na ženách, včetně plácání po prdeli.
Zkuste to na ní, znám ji. Vsadím se, že dostanete facku.

Aston Ondřej Neff