16.10.2021 | Svátek má Havel


Pověste ho vejš

9.1.2012

Asi nejostřelovanějším ministrem ve vládě Petra Nečase je ministr školství Josef Dobeš. Není příliš divu, na politika, který je zcela neviditelný jako třeba předseda strany Věci veřejné Radek John, se útočí špatně, jelikož kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Zato Josef Dobeš je po dlouhé době první ministr, který začal v zatuchlém rybníčku našeho školství trochu čeřit vodu. A protože na úřadech, potažmo na školách každou změnu vnímají negativně pod dojmem, že přibude práce a naruší se staré pořádky a vztahy, začala za čilé spolupráce novinářů ostrá protidobešovská akce. A kdo ví, zda ji zpovzdálí neřídí duo Schwarzenberg-Kalousek nebo ještě někdo jiný. Nelze ale přehlédnout, že Věci veřejné jsou předsedovi a místopředsedovi TOP 09 velmi proti mysli a že jsou s nimi ti dva - zatím - ve vládě z čistě pragmatických důvodů.

Novináři se zase chápou každé příležitosti, která slibuje nějakou senzaci. Zvyšuje se tím návštěvnost, prodej a sledovanost - tedy jako vždy jsou peníze až na prvním místě. A jelikož chce ministr Dobeš provést skutečně nějaké změny, stává se pochopitelně snadným terčem - a kromě toho se pozornost odvádí k malichernostem, zatímco na pořadu dne jsou mnohem důležitější věci.

V sobotu byla kupříkladu zveřejněna velmi zajímavá zpráva, která ale patrně projde mainstreamovými médii bez povšimnutí: Stíhání bývalého ministra obrany Martina Bartáka a zbrojaře Michala Smrže v kauze sporu mezi společnostmi Tatra a Praga je vykonstruované, účelové a navíc nezákonné, říká bývalý detektiv protikorupční policie, který je s průběhem zhruba ročního vyšetřování dobře obeznámen.

Místo toho naši novináři vydávají za největší problém naší společnosti pitomosti jako polévka ve školní jídelně. Než aby referovali o skutečných problémech, mají tady ministra Dobeše a spolu s Michalem Tučným zpívají sborem:

Pověste ho vejš, ať se houpá, pověste ho vejš, ať má dost,

pověste ho vejš, ať se houpá, že tu byl nezvanej host.

(O ministru Dobešovi více v článku Hrrr na něj)Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.