20.1.2021 | Svátek má Ilona


Pirát se ozval, nenechme ho samotného

27.11.2020

Opozice neprosadila odklad schvalování zákona ohledně Dukovan. Prosazovala i posouzení rizika se zákonem spojená Bezpečnostní radou státu, přičemž její jednání k tomuto tématu se v pondělí nekonalo. S rostoucím neklidem můžeme pozorovat, jak nás neviditelné síly tlačí k závislosti na Rusku. 

Je dobře mít na paměti, že v dnešním hlasování převážily hlasy ANO, ČSSD, SPD a KSČM, tedy hlasy formací podřízených proruskému Hradu anebo přímo Rusku. Zde je třeba vyzvednout principiální stanovisko vyjádřené Piráty. Ti trvají na tom, aby Dukovany dostavěl spolehlivý partner. Mezi spolehlivé partnery nemůže patřit stát, který posílá na politické oponenty taviče a protiprávně anektuje území svých sousedů, ani stát s politickými koncentráky na svém území. Výrazně vystoupil i pirátský poslanec Jan Lipavský, který kromě pozměňovacích návrhů ještě přišel s výzvou na ministra Petříčka, aby sebral diplomatický pas proruskému lobbistovi Nejedlému. Byl to nápad bez naděje na uskutečnění, ministr zahraničí nemá možnost někomu diplomatický pas sebrat, nicméně je to ojediněle jasné vyjádření stanoviska.

Je to v opačném gardu podobný případ, jako před třinácti lety byla kauza radaru v Brdech. Tehdy Rusko vyvinulo enormní manipulační tlak a v roli užitečných idiotů zde vystoupily i petičně protřelé osobnosti jako Věra Chytilová, Jan Kačer, Zdeněk Troška. Aňa Geislerová a Taťána Vilhelmová dokonce držely hladovku za přijetí ruského chomoutu. Uvidíme, zda je poslední vývoj událostí dokáže vytrhnout z jejich aktuálního zápasu o záchranu nezávislosti České televize a zaměří pozornost na podvratnou činnost Hradu a konkrétně Miloše Zemana. Ostatně je jejich už dobře zaměřený cíl. Ten se o závislost na Rusku očividně snaží a stejně tak usilovně se snaží změnit vedení Bezpečnostní informační služby, které mu stojí v cestě. Heslo ZAKÁZKU NA DUKOVANY PARTNEROVI Z EU by přece bylo pěkné, v souladu s evropskými hodnotami a dokonce i zdravým rozumem.

Ale vážně: pokud by Česko mělo podlehnout partě proradných spiklenců vedených prezidentem, pak nám všechny ty Bílé hory a Chlumce a Mnichovy a Srpny 68 plnoprávně patří: co jiného si zbabělost zaslouží než hanbu.

************************************************************************************************

Barbora a zlatý robot

Nový sci-fi román Ondřeje Neffa nazvaný Barbora a zlatý robot je tentokrát určen starším dětem, ale i dospělým, kteří ještě nezapomněli na romantiku čtení dobrodružných příběhů někde na větvi v koruně stromu.
Sledujeme v něm partu dětí, které se narodily po nouzovém přistání výzkumné kosmické lodi na planetě Botera. Jsou doma ve světě, který jejich rodičům připadá cizí a nepřátelský. Jsou tu chodící stromy a žijí tu bytosti se schopnostmi přesahujícími běžné chápání.
Barbora a její kamarádka, boteranská dívenka Pavučinka, postupně odhalují to, co rodiče tajili. Proč se najednou objevil Zlatý robot a jaký je jeho úkol? Proč vlastně kosmická loď musela na planetě přistát? Jaká byla role admirála Harolda, jejího velitele? Při pátrání po kořenu záhad vás povedou ilustrace mistra comicsového vyprávění Karla Jerieho, díky němuž se podařilo vydat skutečný knižní klenot.

Dopřejte ho svým dětem pod stromeček, je k dostání ve všech knihkupectvích i na webu Albatros Media.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.