20.9.2021 | Svátek má Oleg


Koho volit

22.5.2021

Psal mi dnes dávný kamarád, koho že má volit. Napadla mi jen pointa toho dlouhého židovského vtipu o rabínovi, jak se ho ptali, co tím myslel, že život je jako řetězový most. Rabín odpověděl: Vím já?

V té situaci je jistě nejeden z našich čtenářů a hned zkraje tedy prohlašuji, že neporadím. Hegemonem je teď ANO. Střet zájmů pana Babiše je mi jedno a skandál kolem Čapího hnízda je mi k smíchu, když účetnictví jedné hospody nedokázali za ta léta dát před soud. Víc mě zajímá, že pan Babiš se ukázal jako chaotik, který zcela selhal v krizi, zavinil nejhorší výsledky a nepoučen dělá jeden sek za druhým. Nejenže to není dobrý politik, on není politik, protože nedovede vyjednávat a v tom politika spočívá. Navíc, jak se zdá, jeho koaliční potenciál je omezený, snad směrem na komunisty a SPD.

Pak tu jsou piráti s přívěskem amorfních starostů. Jak je čtu, jsou to Zelení, kteří jsou příznivci jaderné energetiky. To z mého hlediska mluví v jejich prospěch. Hlubokou pochybu mám v jejich strukturu. Takzvaná transparentnost opřená o permanentní diskusi po internetu může jakž takž fungovat, když tu není žádná exekutivní odpovědnost, nemají žádné úřady, mohou jen tlachat, plánovat zabavování nadměrných metrů bytové plochy a podobně. Jakmile se dostanou k moci, ti, co u ní osobně nebudou, roztrhají tu partaj na kusy, jak se to stalo Zeleným i Věcem veřejným a dalším takovým formacím.

Logicky bych měl volit ODS. U pravnuka císařského tajného rady nemůžete čekat jiné směrování než liberálně konzervativní. Už nejednou jsem tu psal, jak nedůvěryhodný slepenec je Spolu, sestavený jako volební trik v době, kdy ještě třetí komora parlamentu nesestřelila v průběhu volební kampaně volební zákon – dnes už nemá existence Spolu žádný rozumný důvod. Psal jsem, že na žvásty o malém státu a svobodném občanovi nejsem zvědav a naopak že se zajímám o skutečné problémy, jako je Green Deal, migrace a ideologie politické korektnosti – jak se k tomu ODS postaví. No a teď nám to pan Fiala řekl: Green Deal je realita. Nemá už smysl spekulovat nad tím, jak by to mohlo být jinak. Teď musíme využít příležitost, jak investicemi do udržitelného rozvoje, obnovitelných zdrojů a cirkulárního hospodářství modernizovat českou ekonomiku a zvýšit kvalitu života. No a je to jasné. Pokud tedy chcete volit ODS, volte Piráty, je s nimi větší legrace. Volit tedy Trikolóru, když jí šéf utekl před porážkou ještě dřív, než ho porazili?

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.