25.5.2022 | Svátek má Viola


Janeček for president

22.1.2022

Karel Janeček nedávno proslul tím, že si koupil cirkus zvaný Zlatý slavík a hned toho využil k seberezentaci. Už při galavečeru, při kterém předvedl užaslému publiku parafrázi na slavnou Jobsovu reklamu na počítač Apple Macintosh odvozenou od Orwellova románu 1984. 

Také Janeček chce prorazit krunýř nesvobody a je ochoten Velkého bratra porazit, pokud ho voliči uvedou na Hrad. O což je žádá od pátku, kdy oficiálně oznámil svůj úmysl na prezidentský úřad kandidovat.

Jeho orwellovský slavičí trylek vzbudil posměch, ale může to být i tím, že Janeček netáhne za jeden provaz s partou hodných hochů ovládajících hlavní média. Vzděláním je matematik, pohádkově zbohatl obchodováním na derivátových burzách (jen mlhavě vím, co to je, on je označován za tvůrce trhu na derivátových burzách), věnuje se filantropii (fond Neuron je jeho dílo) a krom toho založil Nadační fond proti korupci. Což je jen malá část jeho široké nadační a filantropické činnosti. Můžeme se teď jenom těšit, co na něho slídivé krysy vytáhnou, aby ho hodná média vykreslila jako zloducha.

Obecně se mu dává malá naděje na úspěch. Ale to je jen takové střílení od boku, protože se ještě neví, kdo všechno do ringu naskáče. Bude tam Babiš, nebo nebude? Pokud ano, pak by Janeček měl značnou šanci postoupit do druhého kola. Vázací akt StB na něho sotva kdo vytáhne, v roce 1989 mu bylo šestnáct. Už na prezentaci kandidatury s ním vystoupila jeho manželka Lilia Khousnoutdinova, krásná, vzdělaná, kreativní žena tatarského původu. Vzhledem k tomu, že zparchantělá prezidentská volba, jak ji náš zbabělý a hloupý parlament schválil, je především záležitostí emocí a sympatií, tato dáma má hodně šancí pozitivní emoce vyvolávat.

Hnojomet se dá čekat. Janečka nazývali bigamistou, on byl snad trigamistou nebo kvadrigamistou, přehled snad má on coby matematik. To bude jedna z jeho slabin - která z těch dam už shání mýdlo, aby mu upravila schody? Dnes je to tak snadné, Feriho duch vznáší se nad vodami. Je miliardář a peníze získal obchodováním na burze. Taky vítaný terč.

Ovšem to nejhorší: je inteligentní, schopný, vzdělaný, pracovitý, světaznalý.

To se u nás nedá odpustit. Své by o tom mohl vyprávět Věslav Michalik, abychom vzpomněli příběh z doby nedávné.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!