15.6.2021 | Svátek má Vít


Čekání na skandál

8.6.2021

Žijeme v poklidném mezidobí mezi skandály minulými a těmi, které přijdou. Dominik Feri, hvězda té série minulých, se dal ostříhat a odletěl, patrně do Itálie. Zdá se, že se dovede chovat inteligentně. Ve sněmovně se chystají využít všeobecného pohoršení k inicializaci nového zákona, který by jinak definoval znásilnění. 

Rozumné by bylo dát pokyny policii a apelovat na soudy, aby se obě instituce více opřely o zákony existující. Obětem sexuálního násilí se soustavně věnuje advokátka Lucie Hrubá. Poukazuje na to, jak těžké je zjednat satisfakci a postihnout viníky (viz zde). Policie i soudy jsou často laxní – změní na tom něco posun hranice definice znásilnění na pouhé „ne“? Před zákony přijatými pod vlivem emoce varuje mimo jiné i Marek Benda (zde). Pod vlivem emoce se podařilo už jednou změnit i ústavu – poté, co se o volbě prezidenta čachrovalo na záchodě a byla přijata změna volby prezidenta na přímou a vzešlo z toho to, co máme na Hradě.

Jelikož tedy schopnost racionálních úvah a z nich plynoucího chování vedoucího k nějakému pochopitelnému výsledku zmizela, přinejmenším z politické scény, posouváme se opravdu od skandálu ke skandálu. Není-li skandálu, je třeba si ho vymyslet. Hoax o Václavu Klausovi, který měl půjčit Sovětskému svazu 1,3 miliard dolarů, žije dál svým životem. Andrej Babiš teď dal popud k nové skandalizační bublině. Zmínil se posupně o cizácích a že jich v Praze není škoda. Pohoršování se line ze všech stran, promítne se ve volbách? Asi ne a pokud ano, pak ve prospěch Babiše. Pražané věru nejsou nadšeni pivními cyklobusy ani tlupami ožralých Anglánů vrávorajících v pražských ulicích. Nejvíc ovšem takový umělý skandál škodí tomu, kdo nadouvá plíce, aby bublinu nafoukl: prokazuje, že není novinář, ale politicky zaujatý aktivista, a to je to nejhorší, co se může novináři stát. Bohužel tato pandemie v našich médiích neslábne.

Tak příště se těšme na něco pořádného. Až třeba praskne, kdo všechno si namastil kapsu na čínských respirátorech.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
HLEDÁME ŠIKOVNÉ SKLADNÍKY (od 25.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.