8.12.2019 | Svátek má Květoslava


ARCHITEKTURA: Vycházejí Psí vycházky 6 – Bubenečský Montmartre

3.12.2019

29. 11. vyšel v nakladatelství NLN šestý díl Psích vycházek po pražské moderní architektuře. Se Samem se tentokrát procházíme po oblasti tzv. pražského Montmartru – tedy části Letné v okolí budovy Akademie výtvarných umění (od ulice Kamenické až ke Spartě). Tady je spousta zajímavých staveb od architektů, jako byli Václav Roštlapil, Antonín Balšánek, Kamil Roškot, Josef Havlíček a mnozí další. Také ulice jsou tu velkoryse navrženy, často s alejemi stromů a předzahrádkami.

Psí vycházky 6

Je to místo, kde jsem se narodil a bydlel, takže jsem si v rámci knížky dovolil také zavzpomínat na různé zajímavé postavy, jak je pamatuju z dětství, a to nejen výtvarníky a architekty, ale i třeba i různé prodavače. A samozřejmě i na proslulé podniky, které se tu nacházely, jako byla kavárna hotelu Splendid, slavný Konibar nebo kavárna Letná…

Knížka v grafické úpravě Michaely Blažejové a četnými barevnými fotografiemi Oty Palána a Pavla Hrocha (a také mapkami) bude slavnostně představena v našem oblíbeném podniku Vegtrál na rohu Čechovy a Keramické ulice v Praze 7 - Bubenči v úterý 10. prosince v 17:30. Zahraje Vladimír Mišík a v prodeji tam budou i další knížky, které jsem vydal v NLN.

Srdečně zvu i na Psí vycházku po stavbách této oblasti, která se koná v sobotu 14. prosince od 10 hodin, sraz u Vegtrálu, kde bude opět možno si knížky zakoupit.

Psí vycházky 6 - pozvánka

Foto NLN

ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.