22.9.2023 | Svátek má Darina


ARCHITEKTURA: Vycházejí Psí vycházky 6 – Bubenečský Montmartre

3.12.2019

29. 11. vyšel v nakladatelství NLN šestý díl Psích vycházek po pražské moderní architektuře. Se Samem se tentokrát procházíme po oblasti tzv. pražského Montmartru – tedy části Letné v okolí budovy Akademie výtvarných umění (od ulice Kamenické až ke Spartě). Tady je spousta zajímavých staveb od architektů, jako byli Václav Roštlapil, Antonín Balšánek, Kamil Roškot, Josef Havlíček a mnozí další. Také ulice jsou tu velkoryse navrženy, často s alejemi stromů a předzahrádkami.

Psí vycházky 6

Je to místo, kde jsem se narodil a bydlel, takže jsem si v rámci knížky dovolil také zavzpomínat na různé zajímavé postavy, jak je pamatuju z dětství, a to nejen výtvarníky a architekty, ale i třeba i různé prodavače. A samozřejmě i na proslulé podniky, které se tu nacházely, jako byla kavárna hotelu Splendid, slavný Konibar nebo kavárna Letná…

Knížka v grafické úpravě Michaely Blažejové a četnými barevnými fotografiemi Oty Palána a Pavla Hrocha (a také mapkami) bude slavnostně představena v našem oblíbeném podniku Vegtrál na rohu Čechovy a Keramické ulice v Praze 7 - Bubenči v úterý 10. prosince v 17:30. Zahraje Vladimír Mišík a v prodeji tam budou i další knížky, které jsem vydal v NLN.

Srdečně zvu i na Psí vycházku po stavbách této oblasti, která se koná v sobotu 14. prosince od 10 hodin, sraz u Vegtrálu, kde bude opět možno si knížky zakoupit.

Psí vycházky 6 - pozvánka

Foto NLN

ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998