13.8.2022 | Svátek má Alena


ARCHITEKTURA: Kaštanový Orient

14.9.2010

S Gočárem na Hradě pod karlovarskou oblohou

Tak zase po čase přehled mých přednášek a vycházek, které se budou konat na podzim

Pokračuje zase cyklus věnovaný architektonickým stylům v Kaštanu na Bělohorské, vždy každé první úterý v měsíci od 18:30 (www.kastan.cz). 5. 10.Josef Gočár to bude neoklasicismus, 2. 11. funkcionalismus a 7. 12. sorela.

Volný cyklus, věnovaný pražským stavbám v Grand Café Orient v kubistickém domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu, pokračuje přednáškou o bytových domech od historismu po funkcionalismus ve čtvrtek 21. 10. od 19 hodin (www.grandcafeorient.cz).

30. září je od 17 hodin poslední vycházka v rámci přednášek o novodobých dějinách Pražského hradu (www.hrad.cz), leč obávám se, že už je vyprodána. Sraz je u Plečnikova obelisku.

O den dříve, 29. 9. v 19 hodin je ve výstavní síni Českých center v Rytířské ulici beseda o EXPO v Šanghaji, kde budeme hosty s grafikem a členem skupiny Los sketos Alešem Najbrtem.

V rámci akce 4+4 dny v pohybu budu mít 20. října od 17 hodin vycházku po okolí býv. paláce Svazu čs. díla na Národní třídě (později ÚLUV, dnes prázdné).

5. listopadu v rámci akcí Foibosu mám v nové Národní technické knihovně v 17 hodin představit nejzajímavější vily XIX. a XX. století a to nejen v Praze.

Konečně 11. listopadu (datum není ještě definitivně potvrzeno) bych měl po čase opět přednášet v karlovarské galerii, kde bych rád představil tvorbu letošního dvojnásobného jubilanta Josefa Gočára (viz též zde).

A zbývají naše Psí vycházky, samozřejmě. Nějaké budou, ale kdy, to se dozvíte právě v této rubrice.

Hezký podzim přeji!

Benš - Elektrické podniky nyní

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...