7.3.2021 | Svátek má Tomáš


ARCHITEKTURA: DOX, Kaštan, Černá matka, Átrium a Psí vycházka

18.11.2008

Dnes bych po čase zase rád upozornil na některé akce. V novém centru současného umění DOX na rohu Osadní a Poupětovy ulice (http://www.doxprague.org/) vás zvu v pondělí 24. 11. v 17 hodin na prohlídku celého komplexu s autorem přestavby a dostavby tohoto bývalého holešovického továrního komplexu a pedagogem VŠUP Ivanem Kroupou. Po prohlídce si budeme povídat v kavárně DOXu. Fránkův nový dům

Kdo by už byl unavený z předvánočního běsnění, nabízím ještě přednášku opět v café DOXu na téma Pražský hrad po roce 1989, která představí známé i neznámé práce architektů v tomto areálu a v Lánech (Pleskot, Lábus, Jiřičná, Šípek, Malinský+Doležal…). Bude se konat v pondělí 22. prosince v 18 hodin.

V břevnovském Kaštanu budu mít půl roku přestávku, ale ještě předtím tam představím v úterý 2. listopadu v 18:30 nejvýznamnější současné pražské projekční ateliéry a jejich realizace (ADNS, D3A, Malinský+Doležal, Cigler+Marani…). Rezervace lístků přes web www.kastan.cz.

V Grand Café Orient (www.grandcafeorient.cz) v domě U Černé Matky Boží skončí ve čtvrtek 20. 11. v 19 hodin můj cyklus o kubistických architektech. Po Gočárovi, Janákovi a Králíčkovi dojde na ty ostatní: Chochola, Hofmana, Feuersteina, Beladu, Stockara, Novotného… Lístky se dají koupit kdykoli v kavárně.

Konečně k naší nové knížce o Praze 3, kterou právě vydalo ARGO (viz zde) se připravuje v rámci Archifestu (www.archifest.cz) na sobotu 6. 12. v 9:30 v Atriu v Čajkovského ulici přednáška autorů a následně vycházka po nejzajímavějších stavbách.

Psí vycházku na smíchovské Hřebenky dlouho slibuju a stále odkládám. Tentokrát na ni dojde tuto sobotu, tedy 22. 11. v 10 hodin (nebude-li pršet). Sraz u Spartakiádního stadionu naproti studentským kolejím. Zvířena rovněž zvána, ale náš doktor zůstane doma.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998Staňte se jednou ze 30 testerek a vyzkoušejte novinku HiPP 2 BIO Combiotik®
Staňte se jednou ze 30 testerek a vyzkoušejte novinku HiPP 2 BIO Combiotik®

Už žádné odměřování správného poměru instantního mléka, převařování vody a čekání na její zchladnutí. Tekuté mléko HiPP 2 BIO Combiotik® je...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.