30.1.2023 | Svátek má Robin


ARCHITEKTURA: DOX, Kaštan, Černá matka, Átrium a Psí vycházka

18.11.2008

Dnes bych po čase zase rád upozornil na některé akce. V novém centru současného umění DOX na rohu Osadní a Poupětovy ulice (http://www.doxprague.org/) vás zvu v pondělí 24. 11. v 17 hodin na prohlídku celého komplexu s autorem přestavby a dostavby tohoto bývalého holešovického továrního komplexu a pedagogem VŠUP Ivanem Kroupou. Po prohlídce si budeme povídat v kavárně DOXu. Fránkův nový dům

Kdo by už byl unavený z předvánočního běsnění, nabízím ještě přednášku opět v café DOXu na téma Pražský hrad po roce 1989, která představí známé i neznámé práce architektů v tomto areálu a v Lánech (Pleskot, Lábus, Jiřičná, Šípek, Malinský+Doležal…). Bude se konat v pondělí 22. prosince v 18 hodin.

V břevnovském Kaštanu budu mít půl roku přestávku, ale ještě předtím tam představím v úterý 2. listopadu v 18:30 nejvýznamnější současné pražské projekční ateliéry a jejich realizace (ADNS, D3A, Malinský+Doležal, Cigler+Marani…). Rezervace lístků přes web www.kastan.cz.

V Grand Café Orient (www.grandcafeorient.cz) v domě U Černé Matky Boží skončí ve čtvrtek 20. 11. v 19 hodin můj cyklus o kubistických architektech. Po Gočárovi, Janákovi a Králíčkovi dojde na ty ostatní: Chochola, Hofmana, Feuersteina, Beladu, Stockara, Novotného… Lístky se dají koupit kdykoli v kavárně.

Konečně k naší nové knížce o Praze 3, kterou právě vydalo ARGO (viz zde) se připravuje v rámci Archifestu (www.archifest.cz) na sobotu 6. 12. v 9:30 v Atriu v Čajkovského ulici přednáška autorů a následně vycházka po nejzajímavějších stavbách.

Psí vycházku na smíchovské Hřebenky dlouho slibuju a stále odkládám. Tentokrát na ni dojde tuto sobotu, tedy 22. 11. v 10 hodin (nebude-li pršet). Sraz u Spartakiádního stadionu naproti studentským kolejím. Zvířena rovněž zvána, ale náš doktor zůstane doma.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998