18.5.2022 | Svátek má Nataša


USA: Uzdravení je možné…

25.1.2021

„Uzdravení je možné,“ řekla demokratická členka Sněmovny reprezentantů USA z newyorského Bronxu Alexandria Ocasio-Cortezová (31) k otázce, jak by měla vláda přistupovat k bílým rasistům a konspiračním teoretikům, kteří si stále, i přes desítky soudních rozhodnutí, myslí, že prezidenské volby byly zmanipulovány. Současně však smutně dodala, že „deradikalizovat tyto lidi bude trvat velmi dlouho a bude to stát hodně úsilí“.

Cortezová svou starost, jak pomoci přibližně 74 miliónům zmanipulovaných voličů Donalda Trumpa, vysvětlila. Ví celkem přesně, jak to udělat: „Federální vláda musí financovat přeprogramování bělošských rasistů a konspiračních teoretiků… Musíme zdvojnásobit, ztrojnásobit nebo zečtyřnásobit objem financování těchto ozdravných programů.“ Jak už víme, nejedná se o úplně ojedinělý názor

Cortezová patří mezi demokratické progresivisty, kteří by kapitalistický systém volného trhu v USA rádi zrušili a nahradili spravedlivějším „demokratickým socialismem“. Do této stále silnější skupiny demokratů v Kongresu patří i muslimská zástupkyně Ilhan Omarová (38) z Minnesoty, která se narodila v somálském Mogadišu… Omarová je – na rozdíl od čistě komunistické Cortezové – zastánkyně kombinace marxismu-leninismu a islamismu, což podle mnohých levicových nadšenců perfektně vyplňuje do té doby nezastoupenou skupinu těchto Američanů v Kongresu.

Otec Omarové, plukovník Nur Omar Mohamed, býval v Somálsku před emigrací rodiny do Spojených států politickým komisařem, v jehož dikci byla „odborná příprava“ pedagogů zaměřená na politickou indoktrinaci pro somálského komunistického diktátora Muhammada Siada Barreho. Ten vládl Somálsku po vojenském puči v letech 1969 – 1991.

Jak dobře víme, somálský komunistický režim Barreho, nejenom že povraždil na statistice svých politických oponentů, ale z už tak chudé země udělal daleko nejchudší území světa. V tomto ovzduší Omarová vyrůstala do deseti let, než po pádu Barreho režimu v roce 1995 emigrovala spolu s otcem a sourozenci… kam jinam, než do USA.

Ač jsou Omarová i Cortezová v americkém Kongresu v zásadě politickými exoty, daří se jim komunistické myšlenky šířit. Zejména mezi znuděnými mladými studenty.

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...