4.2.2023 | Svátek má Jarmila


USA: Reakce na tyranii

29.5.2020

Amerika po celé generace živila řadu zemí, zatímco ji tyto země chtěly zničit.

Před japonským útokem na Pearl Harbor kupovali Američané japonské zboží a tím přispěli na japonské bomby a torpéda, která nakonec 7. prosince 1941 potopila americkou flotilu zakotvenou v havajském přístavu Pearl Harbor. O čtyři roky později byl tento záludný útok Japonsku vrácen i s úroky dvěma jadernými údery na města Hirošimu a Nagasaki.

Americká závislost na ropě ze Blízkého východu pomohla financovat teroristy, kteří unesli dopravní letadla a ráno 11. září 2001 je proměnili v řízené střely. Chytré využití frakování umožní americkému národu přístup k obrovským zásobám ropy, které máme doslova pod nohama, a pak už nás konečně Blízký východ nebude držet pod krkem.

Ale navzdory těmto tvrdým historickým lekcím zaplatila Amerika za posledních dvacet let Číně za její levné zboží každý rok stovky miliard dolarů. A všichni jsme byli svědky toho, jak americké firmy přemisťovaly své továrny a pracovní příležitosti do Číny. Jako součást tohoto vývoje poskytla Amerika Číně technologické know-how a teď nám hrozí, že nás Číňané v budoucnosti překonají. Mezitím peníze, které jsme tam poslali, umožnily Číňanům vybudovat jejich jaderný arzenál a posílit jejich armádu. A na oplátku nám Čína poslala covid-19.

Občanům Spojených států však čínské triky začínají docházet - totiž to, že Čína využívá peníze získané od nás k tomu, aby si zajistila globální dominanci. Průzkum veřejného mínění zjistil, že velká většina Američanů již dnes Pekingu nedůvěřuje. Sedmdesát procent Američanů si myslí, že Číňané zatajili skutečná data o koronaviru mezinárodním zdravotnickým pracovníkům. Navíc 6 z 10 voličů (59 % dotázaných) souhlasí s tvrzením: „V důsledku pandemie koronaviru by USA měly stáhnout své výrobní kapacity z Číny.“ Jedna třetina všech voličů (31 %) s tímto tvrzením „silně souhlasí“. Pouze 10 % s ním „silně nesouhlasí“.

Covid-19 upozornil Američany na hrozbu, které čelí náš národ a naše ekonomické zotavení. Musíme pozastavit dovoz zboží od všech nepřátel západní civilizace a demokracie. Musíme se znovu stát soběstačnými - od technologie až po zdravotnické potřeby - abychom už nikdy nebyli závislí na státech, které nás chtějí zničit.

Je na čase, aby ze sebe Amerika přestala dělat důvěřivého hlupáka.

Autor je realitní developer, podnikatel a zakladatel a prezident Muzea americké obrněné techniky.

Překlad původního textu: America: Responses to Tyranny
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Převzato z webu Gatestone Institute