20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


USA: O zneužití moci, korupci a Joe Bidenovi

15.11.2019

Bývalý viceprezident Spojených států Joe Biden, jeho syn a druhové jsou spoluodpovědní za rozkrádání peněz amerických poplatníků a plundrování Ukrajiny.

Údajný člen CIA, který prozradil obsah rozhovoru prezidentů Trumpa a Zelenského z 25. července, jenž slouží demokratické straně USA jako záminka k pokusu o sesazení Donalda Trumpa, není ve Washingtonu, ale v Kyjevě.

Řekl to v tiskovém interview Oleg Tsarev, ukrajinský politik, bývalý člen parlamentu a presidentský kandidát. Známý americký publicista Israel Shamir s ním nedávno hovořil na Krymu, kde žije v exilu, protože doma mu Ukranazi usilovali o život. Zde jsou zkrácené odpovědi na dvě klíčové otázky.

Kdo jiný kromě Bidena se podílel na korupčních aférách na Ukrajině?

John Kerry, ministr zahraničí Obamovy vlády, byl jeho zločinným partnerem. Ale Biden byl číslo jedna. Během vlády Baracka Obamy byl Biden ukrajinským prokonsulem a aktérem v mnoha korupčních pletichách. Byl to on, kdo schválil převod tří miliard dolarů amerických poplatníků Porošenkově vládě. Peníze byly rozkradeny a Biden dostal tučný podíl z této kořisti.“

Poté Tsarev velice podrobně popisuje švindly, kterými jsou okrádáni také ukrajinští poplatníci. Středem pavoučí sítě jsou energetické společnosti, z nichž největší je Burisma, které distribuují zemní plyn. Ukrajina jej nemá moc, ale na domácí potřebu stačí. Těžba plynu je snadná a levná. Za Janukovyče ukrajinští spotřebitelé za něj platili halíře. Po puči v roce 2014 Mezinárodní měnový fond žádal, aby byly ceny plynu zvýšeny na evropskou úroveň, a nový prezident Porošenko bez odporu konal. Ukrajinci jsou za topení a vaření nuceni platit mnohonásobně víc. Zisky distributorů vyletěly do závratné výše a president trval na tom, že se s ním musí dělit.

„Zakladatel Burisma Nikolaj Zlochevsky se rozhodl přizvat do správní rady firmy některé významné západní osobnosti, doufaje, že mu pomohou zmírnit Porošenkovu chtivost,“ řekl Tsarev. „Pozval Bidenova syna Huntera, Johna Kerryho a bývalého polského prezidenta Kwasniewského. Ale nic mu to nepomohlo.

Porošenko zuřil, že přijde o zlaté tele, a požádal generálního prokurátora Šokina, aby si na Burisma posvítil. Šokinovi netrvalo dlouho, aby zjistil, že Burisma platí „hvězdám“ 50 až 150 tisíc dolarů měsíčně za to, že jejich jméno figuruje na seznamu ředitelů, a že vedení firmy jejich platy odečítalo z daní, což je podle ukrajinského daňového kodexu nezákonné. V té době vstoupil do hry Biden otec. Dal Porošenkovi šest hodin na to, aby uzavřel vyšetřování Burisma a jeho syna. Když to neudělá, ukrajinští korupčníci nedostanou miliardu dolarů amerických poplatníků.“

Porošenko se snažil vysvělit Bidenovi, že tak složitý případ nelze uzavřít ani za šest týdnů. Došlo mezi nimi ke scéně, během níž Biden poručil ukrajinskému presidentovi, aby šťouravého prokurátora propustil.

„Podíval jsem se na něj a řekl jsem, že za šest hodin odlítám,“ vypráví na videu, které dovolil natočit v přesvědčení, že je nad zákonem, a které pak ukazoval přátelům, aby se jim pochlubil svým státnickým umem. „Jestli toho prokurátora nevyměníte, nedostanete žádné peníze. Nuže, ten psí syn (smích) dostal kopačky. Dali na jeho místo někoho jiného, co byl OK.“

Zlochovsky zaplatil Bidenovi za jeho pomoc částku pohybující podle různých odhadů mezi třemi až deseti miliony dolarů. Na sumě nezáleží. Ať už byla jakákoli, byla to úplata za prokázanou službu a zneužití moci za účelem vlastního obohacení par excellence.

Tsarov dodal, že inkriminovaná miliardová půjčka USAID, hlavního amerického penězovodu na ‚podporu demokracie‘, nebyla jediná, kterou clintonovští politici se svými ukrajinskými kumpány zpronevěřili.

„Před dvěma roky začaly Spojené státy vyšetřovat přidělení tří miliard dolarů z let 2014, 2015 a 2016; každý rok miliardu. Ukázalo se, že dokumenty byly oboustranně zfalšovány, peníze převedeny na Ukrajinu a ukradeny. Vyšetřovatelé vysledovali každou platbu, zjistili, kam šla, kde byla utracena a kdo ji šlohl.“

V říjnu 2018 americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo řadu osob ze „zneužití pravomoci a zpronevěry peněz amerických poplatníků“. Nebyl mezi nimi ani jediný Američan.

Bill Clinton a jeho parta mají dlouhé drápky.

Zbavil se prezident Zelensky vlivu clintonovských demokratů?

„Kdyby to dokázal, nevznikl by žádný skandál kolem telefonátu s Trumpem,“ řekl Tsarov.

Jedná se o rozhovor, který je údajně kriminální podstatou připravovaného obvinění Trumpa ze zneužití moci a korupce. Spočívá v tom, že Trump řekl Zelenskému, aby uspořádal tiskovou konferenci a oznámil na ní, že zahájil vyšetřování Joe Bidena a jeho syna Huntera, jinak Zelensky nedostane slíbené zbraně a vytoužené pozvání do Bílého domu. Svolal ukrajinský prezident tiskovku? Ne. Oznámil vyšetřování Bidena? Ne. Dostál pozvání na sedánku v Bílém domě? Ano. Obdržela Ukrajina americké zbraně? Ano, za 400 milionů dolarů a nádavkem ruční protitankové raketové střely typu Javelin, které jí Obama odepřel. Kde je zločin? Kdy byl spáchán?

„Jak se demokraté dozvěděli o údajném obsahu telefonátu?“ pokračoval Tsarev. „Oficiální verze praví, že to prozradil příslušník CIA. Co ale ta verze už neříká, kde se nacházel během rozhovoru. Tvrdím, že byl v Kyjevě, že byl při té rozmluvě v Zelenského kanceláři. Ten muž je možná spolupracovník CIA, ale zároveň má velmi blízko k Georgi Sorosovi (bankovní spekulant a finančník barevných revolucí) a je vysokým státním úředníkem. Jmenuje se Alexej Danilug. Je zavázán Bidenovi osobně a demokratům obecně. Jeho verzi bych ani za mák nevěřil.“

Zajímavé, velice zajímavé. To by vysvětlovalo, proč se ten zdroj CIA chová tak záhadně, odmítá svědčit v Kongresu, ale je ochotný zodpovědět dotazy písemně! To by znamenalo, že pracovník CIA, jejž washingtonská bažina vydává za whistleblowera, tj. práskače, v Ukrainagate a nechce za boha předvést, je nastrčená figurka.

Hillary nebo atomovka?

Vnucuje se otázka, proč Joe Biden kandiduje na nejvyšší úřad. Přece si musel uvědomit, že za sebou zanechal mnoho stop, které vedou ke kostlivcům ukrytým v jeho skříni. Jako zkušený politik musel, nebo by aspoň měl vědět, že nezůstane nedotčená. Udělal to z nadutosti, zaslepené ctižádosti, ztráty soudnosti? Postrčili ho Bill a Hillary, kterým je slepě oddán a kterým vděčí za tolik? Jisté je, že bez jejich podpory by ho demokratická elita mezi kandidáty nezařadila; co chtějí Clintonovi, platí víc než Písmo svaté. Dobrá, ale proč by to Bill a Hillary dělali, co tím sledují? Že by zamýšleli opakovat rošádu z prezidentských voleb v roce 2016, kdy použili Bernie Sanderse jako ovčáka, aby sehnal demokratické stádečko dohromady? A když to udělal, hodili ho přes palubu. Zbavit se Sanderse bylo těžké a podařilo se to jen podfukem, ale se zranitelným, už oslabeným Bidenem nebude žádný problém. Cesta pro Hillary bude volná. Scénář není tak za vlasy přitažený, jak vypadá na první pohled. Uvažme, že většina demokratické elity a řadových straníků je niterně přesvědčena, že porazit Trumpa může jenom Hillary.

Je tu ale druhá možnost.

„Hoďte na Trumpa atomovku,“ vyzval demokratickou elitu z obrazovky moderátor televize NBC Lester Holt, „ kandidujte Michelle Obamovou.“

Není to špatný nápad. Amerika ji miluje. Její paměti, které vyšly loni pod názvem Becoming, se staly bestsellerem číslo jedna. Kniha jde na dračku, už se prodalo patnáct milionů výtisků. Z hlediska politické korektnosti je Michelle ideální, neboť je ženou a k tomu se správnou barvou pleti. Navíc už osm let pobývala v Bílém domě, hodně toho viděla, vyslechla, a protože je vysoce inteligentní, mnoho se tam naučila. Dalo by se říci, že vystudovala prezidentský Harvard s prospěchem cum laude.

Když se jí novináři nedávno zeptali, zda by do toho šla, usmála se svým nenapodobitelným způsobem a řekla ne. Odmítnutí bylo namístě. Nic jiného se od opravdové dámy nečeká.

Protože když dáma řekne ne, myslí možná. Když řekne možná, myslí ano. Když rovnou řekne ano, není dáma.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!