20.10.2020 | Svátek má Vendelín


SVĚT: Masochistické elity? Ale kdepak!

26.2.2019

To se dějí věci: švýcarská policie zatkla nadnárodního miliardáře a údajného dobrodince George Sorose a míní ho vydat Spojeným státům. Tentýž zpravodajský program pak vypustil další pumu: bývalý americký president George W. Bush přiznává, že slavné dvojité věžáky Světového obchodního střediska (World Trade Center) v New Yorku 11. září 2001 nezničili žádní muslimští teroristé, neboť žádní takoví snad ani nejsou. Naopak, tohle bylo dílem americké vlády, kterou k tomu zlotřilému činu ponoukali ti zatracení Židáci, ti samí, kteří hýbou světem. Pak přišla v tomtéž pořadu ještě zpráva do třetice všeho dobrého: další bývalý americký president, Barack Hussein Obama, stojí před jedním z nejvyšších vojenských soudů obviněn z vlastizrady a v hořkých slzách škemrá o slitování, protože se obává popravy.

A to všechno pěkně svižně tak, že na to naletěly doslova davy lidí na celém světě, kteří dostali do svých e-mailových schránek odkazy na tyto zaručené zprávy.

A co se stalo vzápětí?

Vzápětí se ozvaly nejrůznější otevřené společnosti a podobná sdružení kavárenských povalečů a jim podobných budižkničemů: vidíte, jak tihle zatracení pravicoví syčáci pomlouvají a očerňují a špiní tak vynikajícího veřejného činitele jako je George Soros! Tohle přece je zlovolná lež, tento pokrokový člověk ani tou dobou nebyl ve Švýcarsku, hanba těm lumpům, stejně to jsou jeden vedle druhého ztroskotanci a samozvanci, a jestli tohle není důkaz, že se má internet kontrolovat, aby sděloval jen pravdu, nic než pravdu, k tomu nám dopomáhej Marx s Engelsem, tak to už vážně nevíme, co jiného mohou chtít zastánci svobody vyjadřování za každou cenu. Přece nemůžeme připustit, aby tihle šupáci takhle zaplňovali hlavy nemytých nevzdělaných davů takovými (s prominutím) blbostmi.

Snad nejveselejší na tom je, že se tohle výbušné zpravodajství neobjevilo letos poprvé. Nejdříve se objevilo snad už v roce 2014, pak znovu o dva roky později, no, a teď zase. Jistě pouze shodou okolností vždy ve chvíli, kdy se ty tzv. pokrokové síly cítí nějakým způsobem oslabeny. Tu skandálem, tu činem, za který jim spílá většina obyvatel zemí, jichž se to týká.

Odůvodněná podezření

Celá tahle smršť oněch prapodivných zpráv nese veškeré známky desinformace, která začala (jakkoliv to zní podivně) právě u obránců George Sorose, u zastánců tvrzení, že dvojičky shodili Američané na židovskou žádost, a volání, že Barack Hussein Obama byl vskutku nejlepším americkým presidentem v dějinách.

Obyvatelstvo jim začíná vidět do karet, je tedy třeba je nějakým způsobem ponaučit tak, aby opět uvěřilo názorům sil, které o sobě tvrdí, že jsou pokrokové (tohle, samo o sobě, je jedním z nejúděsnějších zneužití slov).

Řemeslná nedokonalost podání oněch zpráv má také svoje odůvodnění: vidíte, takhle zhovadile oblbují ti zavšivení pravičáci národy celého světa, to se jim musí zarazit, budeme muset uvalit na internet censuru, ať už přímou nebo nepřímou (autocensuru). To jsou ony úřady, které zkoumají, nejen zda nějaká (třeba i opravdická) zpráva náhodou neurazí nějakou chudinku (v americké angličtině na to je nový výraz: sněhové vločky, tedy snowflakes), ale také zda zpráva odpovídá současné převládající ideologii. Tedy: ne, zda je pravdivá.

Při srovnání s jinými desinformačními operacemi je tahle zhovadilá hned na první pohled.

Když si Angličané vymysleli ve druhé světové válce tzv. Operation Mincemeat (sekaná, mleté maso vůbec), zblbli samotného Adolfa Hitlera tak dokonale, že nechal stáhnout ohromné síly z francouzského pobřeží a poslal je do Středomoří. Ještě během spojeneckého vylodění věřil, že jde pouze o zavádějící útok a že ten hlavní přijde na jihu, tedy tam, kam spěchaly elitní divize Wehrmachtu.

Mimochodem, ten samy chlapík, který si vymyslel Operation Mincemeat, chtěl oblbnout Sověty. Když v Moskvě zemřel sovětský špión britského původu Kim Philby, navrhl, aby vyšla v rubrice smutečních oznámení v deníku The Times zmínka s tím, že Philby se velice zasloužil o věc západních demokracií, zač mu patří nehynoucí dík. To celé mělo být podepsané Jejím Veličenstvem. Proč Její Veličenstvo nakonec odmítlo, to není známo (alespoň ne veřejně). A přitom to mohlo několika vhodné sepsanými řádky za ohromně směšnou cenu tzv. řádkové inserce postavit celou sovětskou rozvědku do latě a vzhůru nohama.

Ostatně, i Československo se podílelo na úspěšné desinformační kampani. Bylo to proti tehdejšímu Západnímu Německu (úředně: NSR). To váhalo s vývozem jakéhosi hodně důležitého potrubí do Sovětského svazu. Šlo o zboží zapsané v seznamu tzv. strategických výrobků, na které se vztahoval v zemích NATO zákaz vývozu do komunistických zemí.

Žádná komunistická země něco takového neuměla vyrábět, a přitom Velký bratr ty roury nutně potřeboval.

Tak došlo k jakoby náhodnému vylovení údajných tajných německých písemností ze dna šumavských jezer. Měly tam být důkazy nacistické činnosti některých tehdy předních západoněmeckých politiků.

Na podvod se přišlo až poté, kdy se roury vykládaly z vagónů někde na Sibiři.

Zmiňované desinformační operace byly mnohem propracovanější, než to, co se nám dnes předkládá k uvěření. Také to bylo třeba: měly oklamat lidi, kteří jsou už z důvodů svých povolání podezíraví.

Pokus oklikou

V těch dnešních pokusech, které sice jsou řemeslně fušérské, ale zase se šíří po světě rychlostí světla, jde o něco mnohem horšího. O zákaz, aby se čtenáři, posluchači nebo diváci pokusili rozhodnout sami, čemu budou věřit a čemu ne. I za cenu, že někdy naletí úplné (opět s prominutím) kravině.

Většinu těch vymyšlených zpráv můžeme označit jako výplod tzv. spikleneckých teorií. Není divu: spiklenecké teorie se nedají moc dobře prokazovat. Nedají se ani moc dobře popírat. Kde není ani pokus o důkaz, není co popírat. Také není dobré důvěřovat dohadům a fámám, dokud nebyly úředně vyvráceny. Pravidlo podivné jen na první pohled.

Spiklenecké teorie jsou plné tajuplných záhad. Proč jsou v oblibě detektivky? Protože jsou plné tajuplných záhad. Proč jsou oblíbeny spiklenecké teorie? To byla řečnická otázka.

Takže následující věty NEJSOU o spikleneckých teoriích. Novodobí marxisté totiž nikdy nezatajovali úmysl, že se vrátí, a pak teprve bude na zemi ráj. Prosazují censuru tzv. politické korektnosti, a teď by rádi prosadili censuru naprosto všeobecnou. Kdyby si někdy přečetli stěžejní dílo svého učitele Karla Marxe v jeho úplném znění, patrně by se šíleně divili: Das Kapital tak, jak ho Marx sepsal původně, by totiž nemohl projít sítem dnešních uvědomělostí. Ale ano, Marxovi pohrobci stěžejní dílo své ideologie pečlivě censurovali.

Dnešní elity nikdo nikam nikdy nezvolil. Jsou elitami pouze dle svého tvrzení. Jinak totiž nejsou o nic chytřejší než my všichni ostatní. Vědí ale zatraceně dobře, že moc má ten, kdo má vládu nad informacemi. Když se k té moci nemohou dostat rovnou, zkouší to oklikou. Přes praštěné a zhovadilé útoky na sebe samotné, které pak připisují svým neexistujícím protivníkům a které pak vyvracejí s nadšením hodným lepších věcí.

Třeba že by šli někam pracovat. Třeba válcovat silnice. D1 to potřebuje jako prase drbání.Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva
Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva

Brit ke své řadě granulí bez obilovin pro malá plemena uvedl na trh i novou řadu kapsiček Brit Care Mini. Ty jsou obohaceny o prebiotika pro dobré...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.