21.10.2021 | Svátek má Brigita


SVĚT: Kybernetická válka

30.11.2015

Zhruba před patnácti lety, když diskuze na NP začaly nabývat na razanci a pouliční mluvě jsem se rozhodl přestat psát na témata společensko-hospodářsko-politická, strčit hlavu do písku a změnit se v pštrosa a psát na témata mně blízká - o přírodě, krajině a zvířátkách. Ovšem i když ze stejného důvodu zprávy nesleduju, noviny nekupuju a společensko-politický vývoj jak v Klokánii, tak ve světě nesleduju, tak díky kamarádům, z nichž někteří se této činnosti věnují až chorobně, vím, co se kolem mě děje, díky jejich majlíkům. A když už je potom těch jobovek jaksi nad snesitelnou míru, tak se nad nevábnou situací zamyslím a myšlenku pak nadatluju na klábosnici do počítače.

I když události v posledních době se přibližují stále více k válce horké, tak válka cíleným šířením desinformací zuří ve virtuálním světě internetu už pěkných pár let. Je celkem jedno v kterém jazyku. Staří soupeři z dob studené války v druhé polovině minulého století – nyní ovšem Ruská federace versus USA - se snaží, seč to jde. Naše generace dříve narozených a odkojených socialismem s jasnými zítřky jako vidinou šťastné budoucnosti, ve své většině pozná výtvory vzniklé v desinformační fabrice v Rusku, kde jsou zaměstnány stovky chytrých mladých dezinformátorů pracujících dle předložených direktiv vedení, tak jak je dostane přímo z nevyšších míst vedení státu. Tyto texty páchnou azbukou na sto honů.

Jen se divím, že se i zde v emigraci, v daleké Klokánii, najde tolik lidí z naší bývalé vlasti, kteří tyto paskvily šíří dál. Ať už jsou na témata mezinárodní situace či politiky, kde Rusové jsou buď oběti, anebo hrdinové a za vše zlo mohou zlí imperialisté z USA, potažmo Židé. O Arabech, Palestincích a ostatních z tohoto koutu světa ani muk, i když nyní se ukazuje jejich pravá tvář a svým bratrům v rase, jazyku či víře ze států zmítanými válečnými konflikty pomocnou ruku nepodají a jediného běžence nepřijmou, avšak zbraně čile dodávají. Asi tak, kdyby nebylo pronásledování a diskriminace imperialistických štváčů z USA, kdejakých oligarchů a Židů, tak by Arabové a všichni ostatní musulmani byli mírumilovní beránci. Takže oni jsou vlastně oběti politiky v minulé větě zmíněných a potažmo celé Evropy a západního světa.

Velmi úrodnou půdu mají tyto desinformace made in Russia také v české kotlince. Jejich, mnohdy dosti ubohé překlady do češtiny dští oheň a síru na USA a Židy, oligarchy nevyjímaje. Už to slovo „oligarcha“, kdepak se asi jeho užívání rozrostlo? Nebyla to náhodou právě azbuka? (Výraz oligarchie pochází z řečtiny - pozn.red.) Obzvláště si také lidé v kotlince libují v sebemrskačském naříkání, jaké to je v jejich kotlince špatné a kolik lidí je na pokraji chudoby. Jak bývalo za komančů dobře, že byly „jistoty“, i když veškeré parametry ukazují daleko lepší životní úroveň a příjmy na hlavu než kdy dříve. Přes 60 % rodin mimo bydlení v bytě ve městě vlastní chalupu nebo chatu. Stejné procento populace vyjíždí každoročně na dovolenou k mořským břehům a početná auta také zrovna vraky nejsou. Za posledních 25 let se v Kotlince životní úroveň zvedla 3x, HDP více než 4x , až na bezdomovce nejsou skutečně chudí, jak uznává i OECD, mladí lidé jezdí a studují po celém světě. Vzájemná závist a zvláště těm, co jsou úspěšní a nabyli jisté jmění ať už činěním kalým či nekalým, bují jako plevel po dešti. O morálních kvalitách populace tyto „zaručené“ zprávy neuvádí zhola nic, neboť jejich autoři sami mají morálku smrdutou jako Cloaca Maxima ve starověkém Římě.

Toto vše je ale pouhá kouřová clona kryjící skutečné dění. V Sýrii probíhá skrytá horká válka mezi USA a Ruskem. Rusové tam úspěšně testují novou výzbroj a soudruh Putin už dokonce něco blekotal o možnosti použití strategických, tedy malých, bojových, nukleárních zbraní. Snad se z tohoto mámení smyslů Vladimír Vladimírovič probere. Zbraněmi však Rusko řinčí jak to jen jde. Stačí shlédnout toto video nebo zde Ve vývoji elektronických a vesmírných či satelitových zbraní také nejsou zrovna pozadu a jejich válečné výzvědné lodi hledají, kde by bylo nejefektivnější poškodit či zničit podmořské komunikační kabely spojující všechny kontinenty a tak vyřadit nejen internet, ale i jiné formy komunikace. Co však tuším, že Rusko se do něčeho podobného nepustí, dokud si nebude naprosto jisto, že v době, kdy budou jeho vojenské síly plně zaměstnány, neobsadí celou Sibiř Číňané, na jejíž bohatství mají historický zálusk. A kdo měl kdy co do činění s Číňany, tak ví, že i neprůstřelnou dohodu by bez mrknutí oka porušili, kdyby viděli, že z toho budou mít snadný zisk. Dovedou s pokerovou tváří lhát do očí, jako když tiskne. Tedy na jejich omluvu, je to dáno jejich kulturou. Oponentovi velice slušně říkají to, co on chce slyšet, a ne co je pravda anebo co oni hodlají učinit.

Musulmani se rozhodli, že zničí zkaženou a zdegenerovanou Evropu obývanou nevěřícími psy. Zorganizovali dobře řízenou invazi pod rouškou běženců před pronásledováním a válkou. Stačí si všimnout, že před druhou světovou válkou obyvatelé evropských států nikam hromadně neutíkali, ale buď bojovali, anebo přežívali tam, kde byli. Několik tisíc Židů sice Evropu opustilo, ale šest milionů jich proletělo komíny Hitlerových fabrik na smrt. Ty pravé viníky za stávající invazí bych hledal v bohatých arabských státech. Saúdské Arábii, Kuvajtu, Bahrajnu, Kataru, Spojených arabských emirátech, Ománu a podobně. Toto jsou země, které, mnohdy i skrytě, financují pronikání islámu do celého světa. Finančně podporují stavby mešit a madras (islámských škol) všude, kde to jen trochu jde. A islám se úspěšně celosvětově šíří jako rakovina. Smutné a alarmující události v Paříži byly jen „zkouška nanečisto“. Veškeré dění přesně časově zkoordinované pod choreografií těch, kteří se neodpálili a seděli někde v ústraní. Jak a proč musel také zahynout dvojnásobek civilistů než v Paříži v ruském letadle sejmutým s oblohy nad pouštěmi Arabského poloostrova, se zatím veřejnost (kromě „zaručených zpráv“) moc nedověděla.

Pokud se laxní a bezzubé vedení států západní civilizace neprobere z růžového snu multi-kulti, politické korektnosti a jiných nesmyslných tezí, tak potom - a po zásluze - celá civilizace zajde. A jak se tak z dálky na Evropu dívám, tak ve většinové populaci nevládne vůle za svoje přežití bojovat a přinést oběti. Stačí jim dožít v pohodlí jejich bohatého soukromí, ostatní je příliš nezajímá. Soudím tak i podle mladších - tím myslím lidi kolem třicítky - zdejších návštěvníků z Kotlinky, co už pár let žijí v Londýně.

Co se USA týče, tak Obamova skrytě islámská administrativa učinila z hrdé světové velmoci impotentní zemi, které její spojenci už nevěří, navíc zadluženou na desítky let dopředu. Stačí si přečíst jména Obamovy administrativy a poradců a jeden si připadá jako na Arabském poloostrově. Pokud vše vydrží do příštích prezidentských voleb, tak doufám, že se občané USA proberou. Kdo však skutečně za Obamou stojí a diriguje ho, to snad neví nikdo mimo těch, kteří tak činí.

Naděje je snad jen v tom, že historicky velké společenské změny vždy nastaly skokem (mnohdy i dosti krvavým) a nikoliv pomalým vývojem – evolucí. Podobně jako příslovečný pohár trpělivosti, co nakonec přetekl. Takže kdo by měl chuť nebo odvahu nahlédnout do budoucnosti, tak se musí podívat pod pokličku, co to ve společenském či politickém hrnci bublá a chystá se ve vhodnou dobu přetéci.

Pokud mohu mluvit za svoji maličkost, tak já vidím na plotně bublat ty hrnce dva. Islám a Rusko. Je to pekelná kombinace a ať už jeden anebo druhý něco začne, tak to potom bude ohňostroj, jaký kulička Země ještě nezažila. Račte si všimnout, že každá následující válka v historii byla větší než ta předešlá a její oběti početnější. Dnes by to byl konflikt globální a oběti by se mohly počítat v miliardách.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.