23.9.2020 | Svátek má Berta


MIGRACE: Paradoxy

29.6.2016

Vzpomněl jsem si na slovo paradox a hned jsem si je spojil s migrací. Ať dělám, co dělám, vždy nakonec skončím u migrace nebo u islámu. Vím, že jsme z tohoto tématu již všichni unavení, ale ono je stále velmi aktuální.

Níže je několik paradoxů, na které jsem si vzpomněl. Některé možná ani paradoxy nejsou, ale cítím, že sem prostě patří. Není to úplný výčet, pokud vás napadne jiný paradox, tak jej prosím vás napište do diskuse a podělte se o něj s námi ostatními. Děkuji.

Migrace nás zatím naštěstí citelně nezasáhla. Zastánci neomarxismu a multikulturalismu v naší zemi jsou zatím plně vytíženi legislativními kroky na omezení našich práv a svobod. Jejich výroky nás však nenechávají na pochybách, co je jejich cílem a po čem touží.

1) Migranti z Eritrey jezdí na dovolenou do... Eritrey [1]

Švýcarský imigrační úřad zjistil, že část Eritrejců, kterým byl ve Švýcarsku poskytnut azyl, odjela v květnu tohoto roku na dovolenou do své vlasti slavit výročí nezávislosti své země. Azylanti se vracejí do země, ze které uprchli, a slaví tam její nezávislost. Ve Švýcarsku dostává azyl 80 procent uprchlíků z africké Eritreje. Eritrea je totiž považována za brutální diktaturu, a proto je lidem z této země udělován azyl bez větších problémů.

2) EU se finanční podporou států v Africe a na Blízkém východě snaží omezit migraci do Evropy [2]

Jistě jste si také všimli, že standardním řešením Evropské komise na problémy tohoto světa je vždy nějaký finanční balíček nejlépe v objemu mnoha miliard eur. Tolik peněz přece musí daný problém vyřešit! Podle iDnes vymyslela Evropská unie plán poslat během příštích pěti let do zemí severní Afriky a Blízkého východu v přepočtu dalších 162 miliard Kč, aby omezila migraci. [3]

Evropská komise nedává ze svého, takže ji to nebolí. Tito lidé vůbec neznají hodnotu peněz, žijí ve skleníku daleko od reality.

Je ovšem známým paradoxem, že migrují hlavně bohatší lidé, chudí lidé na migraci nemají prostředky. Evropské země tedy ve výsledku živí ty, kteří to z velké většiny vůbec nepotřebují. Z toho tedy usuzuji, že ti, kterým se dostane pomoci, by pravděpodobně do Evropy nemigrovali. Migrují bohatí lidé, jistě vás tedy nepřekvapí, že na migraci do Evropy nebude mít plán Evropské komise pravděpodobně žádný vliv. I když jak se to vezme. Pokud by ty peníze byly vyplaceny na úkor obrany námořních hranic EU v situaci, kdy je obrana hranic na moři obranou jen podle jména, ale ve skutečnosti je to přeprava migrantů do Evropy, tak by to přesměrování peněz potřebným v Africe a na Blízkém východě mohlo mít pozitivní vliv a bylo by spravedlivé, protože by se pomoc dostala snad ke skutečně potřebným a nesloužila by k financování přepravy těch, kteří naši pomoc ve skutečnosti nepotřebují.

Asi si říkáte, že jsem cynický, když takto opomíjím lidi, kteří by se utopili ve Středozemním moři. Možná máte pravdu, ale je běžné, že lidé musí nést zodpovědnost za své činy – ke svobodě patří zodpovědnost a k právům patří povinnosti! Toto však v této migrační invazi naprosto chybí. Pokud se tedy vydám v přeplněném člunu na cestu přes Středozemní moře, tak musím počítat s tím, že se mohu utopit. Myslíte si, že by pašeráci ty čluny tak přeplňovali lidmi, pokud by je evropské lodě nezachraňovaly hned u afrických břehů? Nastupovali by ti lidé do přeplněných člunů a lodí, pokud by je čekala vyhlídka na plavbu bez nalodění na loď? Nezesilujeme migrační invazi vlastně my sami?

Jsem přesvědčen, že žádné peníze, ať by jich bylo sebevíc, nejsou schopny vyřešit příčiny migrace. Řešení problémů je možné, pouze když lidé v Africe a dalších regionech budou zodpovědní za svá rozhodnutí a ponesou jejich důsledky, včetně důsledků za nezodpovědnou populační explozi. To se mi ale jeví jako utopie. To bychom my, Evropané, museli přestat páchat dobro.

Evropská unie si z nás prostě dělá srandu, když tvrdí, že chce omezit migraci.

3) Migranti prchají před válkou a přinášejí do Evropy válku

Velká část migrantů ovládá zbraně, protože přicházejí z válkou zasaženého území. Část z nich jsou bojovníci Islámského státu a dalších islamistických uskupení. S pokračující porážkou Islámského státu jich bude přibývat. Při platných pseudohumanistických zákonech v zemích Evropské unie je výsledek nasnadě. Zpráv, jak se země k džihádistům chovají, k nám již proniklo dost. Kdo se o tento problém jen trochu zajímá, tak ví, co mám na mysli.

I to, že migranti pocházejí z jiného kulturního okruhu a vyznávají jiné hodnoty než my, je evidentní. Přicházejí z oblastí, kde jsou zvyklí problémy řešit sami - buď dohodou, nebo násilím, bez pomoci státu. Jejich ochota řešit problémy svépomocí násilím je násobně vyšší než u Evropanů. Do Evropy míří převážně mladí muži napumpovaní testosteronem, kteří když nedostanou to, co chtějí, tak si to vezmou sami násilím. YouTube je plné videí, která ukazují, jak se tito lidé chovají v mezních situacích.

4) Přijímáním migrantů EU se snižuje tlak na řešení problémů v zemích jejich původu

Drtivá většina problémů Afriky a Blízkého východu je důsledkem populační exploze obyvatelstva daných zemí. Je jasné, že při omezených zdrojích přináší ztrojnásobení počtu obyvatelstva za 50 let obrovské problémy. I v našich zeměpisných šířkách by to dopadlo stejně. Tím, že EU přijímá migranty z Afriky a ze zemí Blízkého východu, vlastně zmenšuje populační tlak v daných zemích na nutnost řešení jejich problémů. Správným řešením je pouze trvale udržitelná populační politika porodnosti. To platí jak pro státy Afriky a Blízkého východu, tak i pro Evropu. Přijímáním migrantů tedy EU oddaluje řešení skutečného problému v zemích jejich původu a vytváří obrovský problém v Evropě.

5) Přijímáním migrantů se zvyšuje tlak na přijímání dalších migrantů

Čím více daná země přijme migrantů, tím vyšší je tlak na jejich další přijímání a tím více se zrychlí v dané zemi proces islamizace. Migranti se logicky snaží zvýšit vlastní vliv dalším přijímáním migrantů ze stejného kulturního okruhu. Je normální, že je lidem „bližší košile než kabát“. Dobrovolný altruismus v osobní rovině může být přínosem, ale kolektivní altruismus, jak je praktikován v Evropě, vede ke konci naší civilizace. Přijímáním migrantů z jiných částí světa se problém v těchto částech světa nevyřeší a navíc se importuje k nám. Ne nadarmo se říká: „Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.“

6) Ve jménu lidských práv a svobod dochází k likvidaci našich vlastních práv a svobod

Přijímáním migrantů ve jménu lidských práv a svobod přispíváme k likvidaci a omezování našich vlastních práv a svobod. Naší vlastní nadměrnou tolerancí umožňujeme příchod entit, které k ostatním, od nich odlišným kulturám nejsou tolerantní a které jsou také xenofobní. Myslím, že drtivou většinu migrantů, kteří přicházejí do Evropy, spojují dvě věci – sunnitský islám a nenávist k židům. Odpůrci přijímání migrantů jsou vytrvale nazýváni xenofoby, protože se brání přijímání xenofobů a vyznavačů netolerantního náboženství.

Ve jménu práva na azyl cizím lidem je nám upíráno naše právo na domov a bezpečí. Ve jménu práv cizích lidí je likvidována svoboda našich žen oblékat se a chovat se podle našich zvyků. Pod záminkou boje s xenofobií a islamofobií je nám upírána svoboda projevu. Ve jménu boje s terorismem je nám zakazováno naše právo se ozbrojit a bránit se útoku.

Je to vlastně takové novodobé otroctví. Oni mají práva a my, Evropané, máme povinnost to zaplatit!

7) Migranti utíkají před islámem a přinášejí k nám islám [4]

Rozloučím se s vámi vtipem, který je však děsivě pravdivý.

„Sire, jsou tady muslimové.“
„A co chtějí?“
„ Azyl, utíkají před islámem.“
„A co nám přinášejí?“
„Islám!“

Odkazy:
[1] http://pravyprostor.cz/imigranti-jezdi-za-penize-evropskych-danovych-poplatniku-na-dovolenou-do-zemi-ze-kterych-utekli/
[2] http://zpravy.idnes.cz/suddeutsche-zeitung-migrace-plan-investice-evropska-unie-p3q-/zahranicni.aspx?c=A160622_082815_zahranicni_jkk
[3] http://zpravy.idnes.cz/suddeutsche-zeitung-migrace-plan-investice-evropska-unie-p3q-/zahranicni.aspx?c=A160622_082815_zahranicni_jkk
[4] http://neviditelnypes.lidovky.cz/chtip-80-milionu-uprchliku-09z-/p_zabava.aspx?c=A160129_172449_p_zabava_wagExkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19
Exkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19

Naše kolegyně a bývalá šéfová eMimina Hanka v úterý 8. září porodila zdravou holčičku Emičku. Plánovaný porod císařským řezem zkomplikoval Covid-19...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.