Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

HAMÁS: Spojenec při páchání zločinů

diskuse (56)

taw
Andrej Kozlov – jeden z rukojmích zachráněných 8. června 2024 izraelskou armádou – byl jen několik minut po své záchraně přepraven helikoptérou do nemocnice Šeba v Tel Avivu. Kozlov a dvě další rukojmí byli vězněni v Pásmu Gazy v rodině palestinského ´novináře´ Abdalláha Al-Džamala, který pracoval pro palestinský on-line deník The Palestine Chronicle a pro katarskou televizní stanici Al-Džazíra. (Foto: Gideon Markowicz / AFP prostřednictvím Getty Images)

Odvážná izraelská operace, která 8. června 2024 skončila záchranou čtyř izraelských rukojmích, potvrdila to, co mnoho Izraelců a Palestinců vědělo již řadu měsíců: palestinští civilisté byli a nadále jsou spolupachateli zločinů teroristické organizace Hamás.

Čtyři rukojmí – Noa Argamani, Almog Meir Jan, Andrej Kozlov a Šlomi Ziv – patří k více než 250 Izraelcům uneseným před osmi měsíci Hamásem, podporovaným Katarem a Íránem, během jeho útoku na Izrael.

Nyní vyšlo najevo, že rukojmí byli drženi v rezidenční čtvrti uprchlického tábora Nuseirat ležícího v centrální části Pásma Gazy. Toto je další příklad toho, jak palestinské teroristické skupiny využívají své spoluobčany jako lidské štíty v džihádu (svaté válce) vedeném s cílem vraždit Židy a zničit Izrael. V tomto případě můžeme jen těžko říci, že palestinské rodiny byly použity jako lidské štíty, protože držely rukojmí v zajetí dobrovolně a rády.

Pokud vládnoucí režimy, jako je Hamás, nechtějí, aby byli jejich civilisté zabíjeni během operací na záchranu rukojmích, tak by neměly začínat nevyprovokované války a pak si stěžovat, když nesou důsledky. Také by neměli brát rukojmí a pak je skrývat mezi civilním obyvatelstvem. Není na tom nic složitého.

Palestinské rodiny mohou za smrt desítek Gazanů, kteří zemřeli během záchranné operace, vinit pouze samy sebe. Tyto rodiny nebyly k držení rukojmí ve svých domovech násilně nuceny. Přesný opak je pravdou: tito lidé byli rádi, že mohou Hamásu pomoci, protože tuto teroristickou skupinu podporovali.

Tři rukojmí – Almog Meir Jan, Andrey Kozlov a Šlomi Zia – byli vězněni v Pásmu Gazy v bytě palestinského ´novináře´ Abdalláha Al-Džamala, který pracoval pro neziskovou organizaci registrovanou v USA provozující palestinský on-line deník The Palestine Chronicle a jako tiskový mluvčí ministerstva práce Hamásu. Izraelské obranné síly potvrdily, že tato tři rukojmí zadržoval tento „novinář“ a jeho rodina.

Není žádným překvapením, že Abdalláh Al-Džamal pracoval také pro katarskou televizní stanici Al-Džazíra, která je již dlouho hlásnou troubou Hamásu a dalších islamistických teroristických skupin.

Abdalláh, jeho žena Fatima a jeho otec Dr. Ahmed Al-Džamal, byli zabiti při osvobozování rukojmí.

Ty, kteří věděli o nenávisti tohoto palestinského novináře k Židům a jeho příslušností k Hamásu, jeho účast na věznění izraelských rukojmích nepřekvapila.

7. října 2023 Abdalláh Al-Džamal oslavoval útok Hamásu proti Izraeli na sociálních sítích takto:

„Buď chvála Alláhovi, moc ti děkuji, Ó Alláhu, odvděč se, Alláhu, odvděč se, Alláhu, odvděč se, Alláhu, slíbil jsi nám vítězství. Alláhu, přijmi to, přijmi to, dej nám své vítězství.“

Shodou okolností byl Al-Džamal také autorem řady reportáží o izraelských útocích na civilisty v Pásmu Gazy. Tyto příběhy psal, zatímco on a jeho rodina věznili ve svém bytě tři Izraelce.

Můžeme si jen domýšlet, zda byl jedním z „důvěryhodných zdrojů“ zahraničních médií pro falešné statistiky počtu obětí v Pásmu Gazy – statistiky, které mezitím OSN zrevidovala směrem dolů – zveřejňovaných ministerstvem zdravotnictví kontrolovaným Hamásem. 3. června 2024 tisková agentura Associated Press uvedla:

„Podíl palestinských žen a dětí zabitých ve válce mezi Izraelem a Hamásem podle všeho prudce poklesl, jak zjistila analýza údajů zveřejňovaných ministerstvem zdravotnictví Pásma Gazy provedená tiskovou agenturou Associated Press. Tento trend je v souladu s měnící se taktikou Izraele na bojišti a je v rozporu s veřejnými prohlášeními ministerstva.“

„Tento trend je důležitý, protože podíl žen a dětí na celkovém počtu obětí je nejlepším dostupným údajem o počtu civilních obětí v jednom z nejničivějších konfliktů 21. století. Na začátku války v říjnu 2023 tvořily ženy a děti více než 60 % obětí. V dubnu, klesl jejich podíl pod 40 %. Přesto si OSN a většina médií tohoto posunu celé měsíce nevšimly a ministerstvo zdravotnictví Hamásu se to nijak nesnažilo uvést na pravou míru.“

Poslední Al-Džamalův článek z 3. června nesl tento titulek: „Můj dům bude vždy otevřený – příběhy z obleženého Pásma Gazy.“

Příbytek palestinského novináře byl skutečně otevřen – ale pouze pro uvěznění rukojmích unesených 7. října 2023 palestinskými vrahy, lupiči a násilníky z izraelského hudebního festivalu.

Bidenova administrativa a lidé naříkající nad „nevinnými“ a „nezúčastněnými“ civilisty zabitými a zraněnými ve válce vyvolané Hamásem by měli svůj hněv nasměrovat na Palestince, nikoliv na Izrael, za napomáhání vrahům, násilníkům a únoscům.

Raylan Givens – influencer na sociálních sítích a „hrdý Američan a patriot“ tuto událost okomentoval takto: „Po dnešku je jasné, že v Pásmu Gazy neexistuje nic takového jako nevinní civilisté.“ A dodal:

„Všichni v sousedství o tom věděli. Všichni sousedé věděli, kdo je tam vězněn a všichni jsou spoluviníky zločinů Hamásu.“

„Tyto rodiny to dělaly dobrovolně a Hamás je k tomu nijak nenutil a ani jim nijak nevyhrožoval. Máme věřit, že ´nevinní´ civilisté z Pásma Gazy, kteří 7. října 2023 pronikli přes hranici a spáchali některá z nejhorších zvěrstev, v sobě najednou objevili empatii a odmítli věznit rukojmí? Máme snad věřit tomu, že otcové a synové, kteří neměli problém znásilňovat izraelské ženy až k smrti, by najednou byli proti Hamásu a bylo je potřeba nutit násilím nebo jim vyhrožovat, aby Hamásu pomohli? I kdyby k tomu byli přinuceni proti své vůli a bylo jim kvůli tomu vyhrožováno, tak jim stačilo dostat se do kontaktu s jakýmkoliv izraelským vojákem a říct: ‚Jsem nucen držet rukojmí ve svém domě, prosím, pojďte je osvobodit a vezměte s sebou moji rodinu.´ Izrael by to býval okamžitě udělal a nikdo by přitom nezemřel.“

„Tyto rodiny učinily stejnou volbu, jakou každodenně činí stovky tisíc Gazanů. Rozhodly se pomoci Hamásu, rozhodly se nenávidět Židy, rozhodly se podílet se na zabíjení a mučení Izraelců a nadále podporují vražednou teroristickou organizaci, i kdyby to mělo znamenat jejich smrt i smrt jejich rodin.“ (Raylan Givens, platforma X, 9. června 2024)

Až příště uslyšíme o úmrtích civilistů v Pásmu Gazy, tak bychom si měli vzpomenout na tohoto palestinského novináře a jeho rodinu. On a jeho rodina věznili celých osm měsíců židovská rukojmí. A nezapomínejme ani na tisíce „obyčejných“ Palestinců – z nichž mnohým Izrael poskytl pracovní povolení – kteří 7. října překročili hranici a podíleli se na zločinech proti Izraelcům.

Nedávno zveřejněná videa výslechů provedených izraelskými úřady ukazují palestinského otce a syna, jak se přiznali k vraždám, únosům a znásilňování židovských žen v kibucu Nir Oz 7. října 2023.

Nejdříve ji znásilnil syn, pak ji znásilnil otec, a pak ji zavraždili.

Nezapomínejme ani na to, že navzdory devastaci, kterou Hamás vlastním lidem v Pásmu Gazy způsobil, tam žije mnoho Palestinců, kteří s ním nadále spolupracují. Než začneme ronit slzy pro „nevinné“ civilisty z Pásma Gazy, připomeňme si, že větší část z nich volila teroristickou skupinu Hamás v parlamentních volbách v lednu 2006, podporovala ji, pracovala pro ni, chránila ji a radovala se ze zločinů spáchaných proti Izraelcům, včetně zvěrstev spáchaných 7. října 2023.

Izraelská záchranná operace ukázala také to, že Izrael dělá maximum pro záchranu svých občanů, zatímco Hamás – s pomocí mnoha „obyčejných“ Palestinců – dělá maximum pro záchranu sebe sama, včetně obětování svých spoluobčanů.

Bassam Tawil je arabský muslim, který žije na Blízkém východě. Práce Bassama Tawila je umožněna díky štědré podpoře několika dárců, kteří si přáli zůstat v anonymitě. Gatestone je jim velmi vděčný.

https://www.gatestoneinstitute.org/20690/palestinian-civilians-complicit-in-hamas-crimes

Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

Poskytl Gatestone Institute

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Tempo inflace bylo podobně jako před měsícem viditelně slabší, než se čekalo. Spotřebitelské ceny v...

dtt Ditta Stein
21. 7. 2024

Oznámení šéfa Bílého domu Joea Bidena, že odstupuje z kandidatury za své znovuzvolení prezidentem...

pari Anna Pařízková
21. 7. 2024

Poblíž Starých Hodějovic u Českých Budějovic došlo ke střetu osobního auta se třemi osobami....

ČTK, kh Kateřina Havlická
21. 7. 2024

Americký prezident Joe Biden oznámil, že odstupuje z kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA....

aha Adam Hájek, ČTK
21. 7. 2024

Do Bílého domu nastoupil v osmasedmdesáti letech letech a stal se tak nejstarším prezidentem USA v...

jla Jiří Lacina
21. 7. 2024

Více než desítka čínských firem čelí žalobě za to, že údajně měly po uchazečkách o zaměstnání...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz