16.8.2022 | Svátek má Jáchym


GLOSA: Odliv kapitálu z Německa pokračuje

18.1.2018

Březen 2017: Podle 2017 Global Wealth Migration Review emigrovalo z Německa v roce 2016 více než 4000 milionářů ve srovnání s jedním tisícem milionářů, kteří opustili Německo v roce 2015. Před vypuknutím migrační krize v roce 2015 opouštěli milionáři Německo jen v řádu stovek ročně. Většina německých milionářů odešla kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci. Odcházejí do Austrálie, Kanady, Spojených států, Dubaje a Izraele. Masový odliv kapitálu způsobuje výpadek v daňových příjmech právě ve chvíli, kdy německá vláda utrácí miliardy eur na podporu milionů uprchlíků a dalších přistěhovalců z muslimského světa. Autor této zprávy Andrew Amoils považuje chování bohatých za určitý druh včasného varování pro celou společnost. Jejich finanční situace, vzdělání a mezinárodní kontakty jim umožňují emigrovat snadněji než ostatním. Je to neblahé znamení, že něco podobného čeká také střední třídu německého obyvatelstva, uzavírá zpráva z 1. března 2017.

Poznámka překladatele

Na chmurné předpovědi o tom, že budou chudáci Němci emigrovat třeba i k nám, jsem narazil už několikrát, ale považoval jsem je spíše za poněkud předčasný poplach. Jenže přečtete-li si výše uvedenou zprávu v prestižním Přehledu o stěhování světového bohatství, změníte možná názor. A i kdybyste byli i ti největší ignoranti současného politického dění, nevyhnete se nakonec úvahám o tom, co se dnes nejen v Evropě, ale v celém světě děje. A dojdete přinejmenším k závěru, že něco není v pořádku a že se zde děje něco, co se vám ani trochu nelíbí.

Máme před volbou prezidenta. Chcete snad takového, který má v programu přivést nás na jatka občanské války, která už v onom „západním jádru unie“ kvůli rostoucímu islámskému terorismu a rostoucí islámské infiltraci do našich demokratických struktur pozvolna začíná? Zkuste se nad tím zamyslet.