18.2.2020 | Svátek má Gizela


EVROPA: V Bruselistánu

24.6.2017

Je-li řeč o migraci, nelze vynechat muslimy a násilí

Postoj k migraci vytváří zřejmě nejhlubší příkop v Evropské unii. Rozuměj mezi „starou“ a „novou“ EU, mezi jejím západem a východem. Je to už axiom, který se stále opakuje, aniž by se musel dokazovat. A logicky přitahuje pozornost nás, „šmudlů z východu“, k migračnímu summitu EU v Bruselu. Ale při bližším pohledu se ukazuje pár háčků.

Příkop je hluboký v podání politických elit. Těch, které prosadily přerozdělovací kvóty (západních), i těch, které je odmítají (východních). Detailnější pohled ale vyzní jinak. Záleží už na slovníku. Západní elity hovoří pouze o uprchlících, ač druhý nejsilnější segment tvoří Bangladéšané, jimž nehrozí válka ani totalita. Východní elity mluví o muslimské migraci. A tam se příkop srovnává. Dokládají to čísla britského Chatham House: zastavit muslimskou imigraci chce většina ve všech deseti zkoumaných zemích EU (jen ve Španělsku a Británii to není většina absolutní). Podíváte-li se na web www.chathamhouse.org, možná se podivíte.

Pak je tu další bod. Politické elity západu EU odmítají spojovat muslimy i jejich velké komunity se sociálně patologickými jevy, ba s prostředím, o něž se opírají džihádisté. Říci v jedné větě islám a teror se pokládá za nekorektní – na rozdíl od východu EU. Přitom právě v Bruselu, kde se migrační summit koná, byl v úterý zmařen džihádistický útok. V témže Bruselu loni bomby zabily 32 lidí. V témže Bruselu před třemi lety islamisté cíleně zastřelili dva Židy v muzeu. V témže Bruselu je čtvrť Molenbeek, kde si vytvořili fungující zázemí.

„Bojové jednotky jsou trvale umístěny ve významných budovách Bruselu již od útoků v Paříži v roce 2015,“ říká agenturní zpráva. To není Bagdád, Izrael za intifády či Belfast éry „troubles“. To je metropole samotné EU. Opakujme stále znovu: nikdo soudný nemůže tvrdit, že islám kauzálně souvisí s terorem. Ale kdo odmítá vidět jakoukoliv souvislost mezi migrací muslimů a sociálními patologiemi včetně džihádu, vzdaluje se racionalitě i uvažování většiny voličů.

LN, 22.6.2017Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR SILÁK DO CHEMICKÉ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 27 000 - 32 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.