11.7.2020 | Svátek má Olga


DOKUMENT: Víza do USA

26.4.2008

Dámy a pánové,

zastupuji v tomto parlamentu občany České republiky, která iniciovala dvoustranná vyjednávání některých členských zemí o vízech se Spojenými státy. Chci se důrazně ohradit proti neoprávněné kritice Evropské komise na adresu zahraniční politiky své země. Komise tak arogantně překročila své faktické pravomoci. A potlačila i princip subsidiarity a rovnosti členů Unie. Chci také připomenout, že Česká republika dvoustranným jednáním o vízech jen reagovala na nulové výsledky komise v oblasti odstraňování amerických víz pro nové členské země.

Dámy a pánové,
Komise by si měla uvědomit, že je sice vysoce postaveným úřednickým sborem, ale že je v řadě oblastí podřízena politické vůli tohoto parlamentu i jednotlivých členských zemí.

A na závěr - pokud chce být komise v souvislosti s americkými vízy arbitrem unijní letecké bezpečnosti, neměla by kárat ty, kteří se snaží cestou výměny informací překazit záměry teroristů. Naopak. Kritizovat by měla ty státy, které bez zábran jednají např. s představiteli Lybie nebo Hamásem.

Štrasburk, 23.4.2008

poslankyně Evropského parlamentuTrpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.