21.1.2021 | Svátek má Běla


DOKUMENT: Víza do USA

26.4.2008

Dámy a pánové,

zastupuji v tomto parlamentu občany České republiky, která iniciovala dvoustranná vyjednávání některých členských zemí o vízech se Spojenými státy. Chci se důrazně ohradit proti neoprávněné kritice Evropské komise na adresu zahraniční politiky své země. Komise tak arogantně překročila své faktické pravomoci. A potlačila i princip subsidiarity a rovnosti členů Unie. Chci také připomenout, že Česká republika dvoustranným jednáním o vízech jen reagovala na nulové výsledky komise v oblasti odstraňování amerických víz pro nové členské země.

Dámy a pánové,
Komise by si měla uvědomit, že je sice vysoce postaveným úřednickým sborem, ale že je v řadě oblastí podřízena politické vůli tohoto parlamentu i jednotlivých členských zemí.

A na závěr - pokud chce být komise v souvislosti s americkými vízy arbitrem unijní letecké bezpečnosti, neměla by kárat ty, kteří se snaží cestou výměny informací překazit záměry teroristů. Naopak. Kritizovat by měla ty státy, které bez zábran jednají např. s představiteli Lybie nebo Hamásem.

Štrasburk, 23.4.2008

poslankyně Evropského parlamentuPŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.