21.9.2021 | Svátek má Matouš


ZÁBAVA: Tajné zasedání MOV

14.8.2021

APV (Agentura Pravda vyděsí) přináší zprávu o tajném zasedání Mezinárodního olympijského výboru. To víte, tady se všechno hned rozkecá.

Už na příští zimní olympiádě by se měly objevit zásadní novinky:

Zatímco v Tokiu nesli národní vlajky vždy muž a žena, na té příští je ponesou zástupci všech existujících pohlaví, ať už existují, nebo ne. Menší země, které protestovaly s tím, že tolik sportovců ani tolik pohlaví u nich nežije, byly přehlasovány. „Pohlaví u vás žije dost, jen se musíte správněji dívat,“ zněl protiargument některých evropských zemí.

Podstatně se zvýší také počet kategorií v jednotlivých disciplínách. Každé pohlaví bude mít nárok na samostatnou kategorii. Námitky, že se tím doba konání olympijských her neúměrně prodlouží, byly odmítnuty - světová banka je ochotna delší olympiádu dotovat za podmínek, které si sama stanoví.

Jednalo se rovněž o nové podobě olympijské vlajky. Jednotlivé barvy reprezentující příslušné světadíly jsou už nadále politicky neudržitelné. Spojené státy by byly ochotné vystupovat pod černou barvou, kterou africké země vehementně odmítají, to by nemusel být problém, ovšem další americké státy už s tím nesouhlasí. Červenou ani žlutou žádný světadíl nechce, zatímco zelená by mohla připadnout Evropě, ale Austrálii a USA se líbí také. S modrou si nikdo neví rady, nedá se žádnému světadílu přiřadit. Indii se nelíbí bílá barva olympijské vlajky, což je pro mnoho místních etnik barva smutku. Pygmejové a Kungové požadují, aby byly olympijské kruhy mnohem menší. Ozvali se i matematici, kteří namítají, že olympijské kruhy nejsou všechny vzájemně propojené, a navrhují místo nich tzv. Vennovy diagramy. Diagramy pro pět množin ovšem vypadají dosti nezvykle.

A definitivní výsledek? Olympijská vlajka napříště bude světle šedá s tmavě šedým uzlovým grafem o pěti vzájemně dokonale propojených uzlech, a to ve variantách velké, střední a malé, které budou muset být vyvěšovány vždy společně. Jediný přípustný materiál pro výrobu olympijské vlajky je bio-bavlna.

S ohledem na klima není možné nadále používat olympijský oheň, třebaže je na počátku zažíhán solární energií, to je snad jasné. Experimenty s olympijskou pochodní plněnou vodíkem nedopadaly dobře, nehledě na to, že vodní pára je přece také skleníkový plyn!

Dopravu všech sportovců na příští olympijské hry budou v zimě zajišťovat psí spřežení (oproti sobům produkují méně metanu), v zemích bez sněhu a v létě to budou kočáry tažené koňským šestispřežím. Obě disciplíny se stanou olympijskými a budou vyhodnocovány hned při zahajovacím ceremoniálu. Přes moře a oceány původně měli být závodníci přepravováni závodními jachtaři, ale s ohledem na velké množství soutěžících (budou tam přeci zástupci všech pohlaví) se uvažuje spíše o galérách. I galéry by pochopitelně soutěžily o medaile.

A propos, medaile: těžba vzácných kovů je ekologicky neúnosná, zejména při množství medailí, které bude zapotřebí s ohledem na nárůst kategorií v každém sportu. Medaile se tedy budou udělovat pouze virtuálně, v digitální podobě.

Nové olympijské heslo: Není důležité vyhrát, ale nezatížit planetu. A nezblbnout, dodáváme my z Agentury Pravda vyděsí.

P.S. APV prohlašuje, že tato zpráva je zcela pravdivá, nebo přinejmenším věštecká.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.