5.6.2023 | Svátek má Dobroslav


JAK BYLO: „Pán“ a „dáma“

21.3.2023

Milá Lucie, když byl tvůj dědeček primářem v Mariánkách, tak tam u nich pracovali dva, no, říct mužský není úplně přesné. Dvě osoby mužského pohlaví, z nichž jeden dělal „pána“ a druhý „dámu“ a pracovali v nemocnici. V Mariánských Lázních jako v každém malém městě se všichni znali. My tehdy bydleli taky v Mariánkách, neboť nás bolševici vyhnali z Prahy, a tak jsem je jako kluk dobře znal. Byli bezva, v práci vzorní a pečliví, k pacientům přívětiví, doma měli pořádek. Že jsou trochu jiní, jsem nějak tušil, ale jak, to mi jako nedospělci nedocházelo. Pokud si vzpomínám, měli rádi děti (ne, žádní pedofilové!). Že jsou „přihřátí“, věděl každý, ale oni to nijak o sobě nedávali vědět, považovali to za svoji soukromou věc. A nebylo tehdy zvykem se tím chlubit. Ani v prostředí mezi lékaři a zdravotním personálem, které bylo tak nějak „fajnové“ a volnomyšlenkářské v té tehdejší bídě. Dneska jsou problémy a pseudoproblémy gayů a lesbiček každý druhý den v novinách v mediích. Pokud by chtěl někdo z toho usuzovat, že dnešní mravy jsou upadlé tak jako nikdy, z kterépak doby je asi ono slavné: „O tempora, o mores!“ [volně přeloženo: Jaká doba, jaké mravy!]?

Sex, to bylo pro nás, když nám bylo míň než patnáct, neznámé, skoro „vědecké“ slovo, i když náš hlavní životní zájem v těch letech směřoval hlavně ke dvounožcům, či lépe řečeno k dvounožkám, co byly pod tričkama a trenýrkama jiné, než jsme byli my. I když jak kdo a jak kde. Homosexualita byla za bolševika trestným činem a něčím, aspoň podle tvrzení všech tehdejších populárních „vědců“, politiků, učitelů atd., hrozným, děsným a vůbec. I sama onanie, zvaná ve slušné společnosti samohana, byla většinou „důležitých“ vydávána za příčinu debility.

Sovětští přátelé, kteří byli vždy ve všem napřed, považovali například homosexualitu mezi vojáky za tak závažný čin, že se řešil zastřelením provinilých. To jen na okraj pro pitomečky, kteří jedním dechem požadují svobodu pro homosexuály a lesbičky a nad sebou mávají rudým praporem.

Václav Vlk st.

stalo

Pokud Vás mé vyprávění zaujalo, právě vyšlo již třetí opravené a doplněné vydání mé knížky „Stálo to za hovno a stejně byla sranda“. Tentokrát v nakladatelství Jonathan Livingston. Zde si ji můžete objednat za zvýhodněnou cenu https://www.dobreknihkupectvi.cz/stalo-to-za-hovno-a-stejne-byla-sranda-/I. Simonek 9:22 21.3.2023
H. Kotaz 1* 7:23 21.3.2023