10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


GLOSY: Přepište dějiny!

9.4.2021

Dějiny se zdaleka nepřepisovaly poprvé při hokejovám finále v Naganu. Ale vždy předtím i potom se přepisovači snažili přijít s nějakými - byť třeba podvrženými - novými historickými fakty. Dnešní tempo přepisování ve stylu „Nedobře se na to díváš!“ se s něčím takovým nezdržuje. Bodejť by ano, když už není třeba ani znát, ani brát na vědomí ta fakta dosud uznávaná.

Takže předjímáme, jak (nedejpámbu) jednou v budoucnosti, třeba v roce 2030, mohou vypadat učebnice dějepisu:

David a Goliáš

Palestinci měli ve svém středu mimořádného umělce a vědce jménem Goliáš, pravého autora slavné Písně písní nebo Pythagorovy věty. Ten denně vycházel směrem k židovskému vojenskému ležení a volal: „Kdo se se mnou utká v učených disputacích?“ Jednou ale tímto voláním probudil pobudu Davida, který zrovna vyspával po noční pitce. Ten se rozzuřil a neozbrojeného Goliáše zákeřně zabil prakem. Rozpínaví sionisté, jak je pro ně typické, si Davida zvolili králem. (Pro celoevropskou výuku dějepisu zpracovali přední palestinští odborníci.)

2. světová válka

Předválečné Německo vyznávalo národní hrdost, socialismus a poctivou práci, což potvrdilo vítězstvím NSDAP ve volbách. Zato kapitalistické státy Československo a Francie svým štvavým budováním obranných linií jasně daly najevo, že nehodlají mírovou cestou umožnit německému socialismu převzetí spravedlivé správy nad Evropou. Země, která lidstvu dala velkého Marxe, byla tímto aktem agrese vehnána do války. Na dobových snímcích vidíme, že někteří němečtí občané v těch časech nosili - nejspíše z hrdosti na příslušnost k NSDAP - žluté šesticípé hvězdy. Navrhujeme nošením tohoto symbolu v současnosti vyjádřit svou lítost nad válečným štváčstvím tehdejšího Československa. (Zpracováno odborníky z několika nevládních organizací.)

Husitství

Barbaři husité ve svém řádění vynikali zejména nejodpornějším vraždícím rasismem. Jak jinak si vysvětlit, že podle dobových kronik po skončení jejich krutovlády na celá dlouhá staletí nezbyl v českých zemích ani jeden Afroameričan? Čeští sportovci by měli poklekat před každým zápasem ve všech existujících sportech, paralympijské sporty nevyjímaje. (Převzato z vysokoškolské učebnice historie schválené pro několik předních univerzit v USA.)

Nejnovější dějiny

Demonstrace v listopadu 1989 byly vyvolané zejména revoluční masou statisíců odpůrců kapitalismu, příznivců hnutí LGBT a vyznavačů veganství, protože tehdejší vláda cenzurovala internet i mobilní sítě. Bohužel, jak se ukazuje, vítězná revoluce jim byla ukradena soukromými kapitalisty a materialistickými racionalisty. Dokonce ani oprávněný požadavek studentstva na zrušení výuky matematiky na všech školách se do tehdejší ústavy nedostal. Naštěstí se od roku 2025 začala společenská situace lepšit, zejména v souvislosti se zahájením soudních procesů proti bývalým disidentům a vůdcům takzvané Sametové revoluce. Jak známo, jsou souzeni za šíření nenávisti vůči tehdejší KSČ, předchůdkyni dnešní Socialisticko-Komunisticko-Pirátské Nepolitické Zelené Strany Mladých.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovinLéto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...