Úterý 29. dubna 2025, svátek má Robert
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

FEJETON: Nepostradatelná vodní policie

aneb Stav nehod na českých tocích a vodních plochách

I přes opakovaná upozornění a bezpečnostní akce organizované Policií ČR zůstává situ­ace na českých tocích a vodních plochách kritická. Není dne ani hodiny, aby se na vodě něco tragického nestalo.

Například dnes odpoledne vznikla velmi nebezpečná situace na Máchově jezeře, kde dvojici dospívajících dívek jedoucích na vypůjčeném šlapadle nenápadně pronásledovali na plavidle stejného typu dva kluci. Když děvčata dohonili, ťukli svou přídí do jejich zádě (pla­vidla).

Protože vše se odehrávalo za zběsilé jízdy rychlosti 2 km za hodinu, holky to strašně vyděsilo. A protože si právě povídaly o žralocích (a navíc při hodinách biologie často chy­běly), považovaly náraz za útok žraloka.

Bohužel však se při obědě obě vydatně nacpaly hrachovou kaší s párkem, což se proje­vilo bouřlivou a k tomu ještě synchronní flatulencí. Zahřmění však naš­těstí zaslechli příslušníci Vodní policie ČR, kteří byli nablízku, a vydali se na svém super­rychlém člunu věc prověřit. Jejich bleskový příjezd však vyvolal tak velkou vlnu, že se obě pla­vidla převrhla.

Dvojici skvěle připravených policejních vodních záchranářů se však během několika de­sítek vteřin podařilo obě, shodou okolností velmi pohledná děvčata, vytáhnout do policej­ního člunu. Když se pomocí speciálního testeru ujistili, že nejde o plynový útok, neprodleně zahájili jejich oživování dýcháním z pusy do úst. Výmluvným máváním rukou chlapcům přitom naznačili, aby je nerušili a na břeh doplavali sami. Za tento skvělý zásah je s vysokou prav­děpodobností odmění policejní prezident medailí, pokud ovšem mezitím nebudou obviněni z pohlavního styku s nezletilými, protože obě čtrnáctileté dívky záchranáři vrátili rodičům na břeh až dvě hodiny po „incidentu“. Dívky se však tvářily spokojeně a novinářům a okolostojí­cím sdělovaly, že ostrůvek na jezeře je krásný a je tam prý měkoučká tráva.

K další – téměř tragedii – došlo na Dolní (Novomlýnské) nádrži, kde právě při lovu ryb z klasické pramičky odpočíval náš bývalý reprezentační skifař Jidřich Svobodojanovský. Ve svých jednasedmdesáti letech už neslyší tak dobře, takže přeslechl příjezd policejního člunu. Příslušník se tedy neuváženě rozhodl upozornit na přítomnost člunu klaksonen.

To však neměl dělat. Reflexy jsou totiž reflexy. Po zatroubení – pro bývalého skifaře startovním signálu – Jindřich bleskově odhodil oba rybářské pruty a neuvěřitelnou rychlostí vyrazil směrem ke Strachotínu. Tam však nezastavil a po souši pokračoval dokonalým sou­pažným tahem až k Hustopečím, kde jeho zběsilou jízdu ukončila až policejní hlídka na dál­nici pro překročení povolené rychlosti.

Jak vidíte, už jen tyto dva příklady ze života Vodní policie ČR naznačují, jak důležitá tato služba je a že se naše vody bez aktivního policejního dohledu neobejdou. Vždyť alko­hol za vesly nás téměř všechny smrtelně ohrožuje. Například loni „vodní opilci“ způsobili dokonce deset zranění: šest boulí (dvě modré) a čtyři odřeniny. Proto je třeba na tuto preventivní službu nasadit co nejvíce policistů. I těch ze silnic. Vždyť na nich loni při nehodách zemřelo pouhých 556 lidí.

Aston Ondřej Neff
29. 4. 2025

Řečnická otázka nevyžaduje odpovědi.

přečetl Panikář
29. 4. 2025

Proč nadstandardy ve zdravotnictví nebudou

Ondřej Neff
29. 4. 2025

Sobotní pohřeb papeže Františka byl významná společenská událost.

Jan Bartoň
29. 4. 2025

Žádný „normál“ či průměr nerozhoduje.

Tomáš Vodvářka
29. 4. 2025

Nám zůstanou oči pro pláč, pocit neurčitého hnusu...

Aston Ondřej Neff
26. 4. 2025

Reality show jsou oblíbený televizní formát.

Aston Ondřej Neff
28. 4. 2025

Opravdu se nechci zúčastnit debaty o potratech.

Aston Ondřej Neff
29. 4. 2025

Řečnická otázka nevyžaduje odpovědi.

Jan Bartoň
28. 4. 2025

Podle Trumpa je dohoda s Ruskem připravena.

Chechtavej tygr
26. 4. 2025

Přijde sedm trpaslíků na audienci k papežovi.

Lidovky.cz, ČTK
29. 4. 2025

Extraligovými šampiony v sezoně 2024/2025 se stávají hokejisté Komety! Brňané díky gólům Američana...

Barbora Doubravová
29. 4. 2025

Piráti půjdou do sněmovních voleb ve spolupráci se Zelenými. Straně by měli podle jejího...

Lidovky.cz, ČTK
29. 4. 2025

Zřejmě tři lidé v úterý vpodvečer přišli o život při střelbě v centru švédského města Uppsala,...

Radka Kvačková
29. 4. 2025

Už přesně nevím, o kom byla řeč, nezaujalo mne ani tak jméno, jako spíš poznámka, že šlo o...

Lidovky.cz, ČTK
29. 4. 2025

Čtyři děti ve věku od sedmi do 18 let v pondělí odpoledne přišly o život a několik dalších utrpělo...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz