4.7.2022 | Svátek má Prokop


ÚVAHA: Zastavte palbu!

2.2.2022

Už se k tomu vyjadřoval každý hejhula, tak nesmím chybět. O vaxerech a antivaxerech. A hlásám: složte zbraně na obou stranách!

Jistě jste si můj článek nerozklikli proto, abych i já vám lhal. Nuže pravda je taková, že nikdo na této planetě neví o covidu, virologii a vakcinaci úplně všechno. Neexistuje totiž zhola nic, o čem bychom věděli úplně všechno. Nemůžeme vědět. Princip nahodilosti je jediný nezměnitelný princip našeho života a všeho, co nás obklopuje. Teď jde o to, zda tento nezvratný fakt různí lidé unesou, nebo ne.

A jsme u osobnosti každého z nás. Lišíme se v jejích jednotlivých rozměrech - v míře závislosti na odměně, v poměru vyhledávání nového k setrvávání na osvědčeném, ve vytrvalosti, v sebepojetí, ochotě spolupracovat, v empatii, důvěřování ostatním, odpovědnosti... Každý z nás trochu jinak zpracovává fakta, má jiný vztah k ostatním i sám k sobě. Pokud si vzpomeneme na jednu starou modlitbu, pak každý má jinou pokoru v přijímání nevyhnutelného, jinou sílu k měnění změnitelného, a hlavně ten rozum, kterým rozlišujeme jedno od druhého, ten máme také každý trochu jiný.

Co svět světem stojí, existují lidé slabí, nevěřící sami sobě. Ti se usilují přichytit na nějaké vůdčí osobnosti a spolu s davem pak jdou a hlásají a konají něco, co jim bylo řečeno. To jsou věřící, nejen náboženští věřící.

Existují i lidé s vyšším sebevědomím. Ti jednoho krásného dne pochopí, že právě oni jsou povoláni k tomu změnit svět k lepšímu. Vyhledávají lidi stejného smýšlení a společně jdou spasit lidstvo, pravdu, vlast. Viz Johanka z Arcu a spol.

Existují i lidé, kteří vědí, naprosto přesně vědí, že ti nahoře všem lžou, že ti nahoře se už dávno spikli proti zbytku lidstva. I tito lidé se sdružují. Tvrdí: „Když nás bude hodně, budeme silní a ti nahoře si na nás nepřijdou“.

Toto všechno jsou čisté, nezáludné duše, žádní padouši.

Kromě výše uvedených ovšem, co svět světem stojí, existují i prospěchářští manipulátoři, psychopati a další zrůdy. Hrají své hry, a aby nemuseli vzdorovat masám čistých duší, vloudí se do jejich řad - převezmou zjevně či skrytě jejich vedení.

Konečně, abychom se nemuseli nad lidstvem rozplakat, existují i lidé se zdravým přijímáním sebe samotných, s racionálním přístupem k informacím a k okolnímu světu. Opravdu i takoví lidé jsou, a rozhodně netvoří nějakou menšinu k uzoufání, nebojte se!

Shrnuto: nikdo neví o pandemii úplně všechno, ale politici prostě nějaké rozhodnutí udělat musí, protože jak by to vypadalo, kdyby řekli: „My nevíme všechno, radši počkáme a ono to nějak dopadne“. Vaxeři nevědí o pandemii všechno, antivaxeři nevědí o pandemii všechno. Ale něco hlásat do světa musejí, protože jak by to vypadalo, kdyby přiznali: „My nejsme odborníci, hlásáme jenom cizí názory, které se nám zalíbily a které se nám laikům zdají být správné. Možná se mýlíme“.

Jsem přesvědčen, že v padesátých letech existovalo nemalé množství lidí, kteří si naprosto upřímně a z čisté duše přáli, aby „ta stvůra Horáková, která chtěla rozvrátit naši drahou vlast“ byla popravena. Prostě ideologická masáž a nedostatek dostupných fakt na tyto lidi takto zapůsobily. Pokud tito lidé přežili do dnešních dob, nejspíše nahlédli svůj omyl a teď se stydí, jak snadno se dali strhnout k hlouposti a zlu. Moji milí vaxeři a antivaxeři, kteří z vás se budou cítit podobně za takových deset, dvacet let? Složte zbraně, fakt!

P.S. A už nechte na pokoji paní Horkou. Každý z nás má právo udělat chybné rozhodnutí a zaplatit za to. Mimochodem - souvislost jejího úmrtí s postcovidem byla prokázána? Já mám všechny tři dávky vakcíny, covid jsem rozhodně nechytil schválně a podle lékařů můžu vzhledem k nestabilním plátům cholesterolu skončit úplně stejně.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin