Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: Soumrak cestování

diskuse (46)

Zaujal mě úvodník šéfa Ondřeje Neffa, ve kterém se vypsal z toho, jak jeho i s manželkou Lusitové pěkně vybuzerovali certifikát necertifikát PCR testem a pořádně protestovali. To aby věděli, že návštěva Lusitánie a Azorů není žádná legrace. 

Systém „chceš přijet, dostaneš čočku“ jsem si vyzkoušel s manželkou a nejstaršími vnučkami koncem května při cestě na Islas Canarias, jmenovitě na Gran Canarii. Vygenerovat španělský QR kód v královském zdravotním systému nebylo jen tak a nakonec manželka neprolezla, a tak jsem jí vytiskl a dal podepsat ruční formulář. Jak se ukázalo na letišti v Las Palmas, čtečka měl problémy s QR kódem a hantýrovala tam ta holčina s tím, že jsem jí řekl, že mě její problémy nezajímají a kašlu jim na QR kód, ať se starají, zatímco manželka s ručním formulářem prošla jako nic. PCR testy pochopitelně i přes dokončené očkování rovněž a zpět do ČR zase antigenní, jen my očkovanci a prodělanci s výhodou, že už testy ne. Tak to bychom měli.

Nevím, jestli zrovna chtějí dosáhnout všechny vlády toho, abychom už nikam nelétali, to se mně zdá jako názor extrémní a určitě ovlivněný prodělanou buzerací, ale přepjatost opatření v současné očkované době a strach „to pustit“, kdy každému musí být jasné, že i když se kategorie těch, co prodělali atak covidu bezpříznakově, zčásti kryje s očkovanci, musí být skupina lidí s přirozenou imunitou a neočkovaná docela ohromná. A když tu když přičteme k očkovancům, soudím že je čas se s tím dál nemazat a už nic nekomplikovat. Musí se jít dál, život je docela riskantní podnik, který nekončí nikdy dobře fino il fondo. Jsem disciplinovaný přívrženec nošení roušek uvnitř veřejných budov a obchodů a budu ji nosit po určitý čas, ať už to bude nařízeno nebo ne. Prostě tomu věřím a nikomu neberu opačný názor. Kašlu na ně a oni kašlou na mě a to je fér, akorát že já neprskám. Ostatně Asiaté roušky resp. respirátory nosí už desetiletí sami bez příkazu a vědí proč. Ale čert vem všechny lockdowny už jednou. Vede to k neživotu.

A teď to hlavní. Když jsem začal před mnoha desetiletími s létáním, byla to záležitost slušně oblečených lidí, s noblesou letušek a letušáků, s dobrou stravou. Prostě pohoda a selanka a příjemný zážitek. Kontroly už zkraje devadesátek kvůli bezpečnosti mně nevzrušovaly. Jenže dnes do poslední chvíle nevíte, co platí, a musíte denně sledovat stránky mzcr.cz a to ani nevíte, jestli během letu nebo jízdy nebude v cílové nebo tranzitní zemi všechno z minuty na minutu jinak.

Navíc dnes každý uválenec v těch gatích, ve kterých se proválel všemi chodníky a pangejty od Srínagaru přes Káthmandu až po Algarve s batůžkem, sedí na sedadle v letadle a odér taky nic moc. Je to leckdy k nesnesení. Otravuje mě armáda vechtrů v kapsáčích, maskáčích, teplácích, uřvaných nevychovaných harantů s cool matkami, které své osobnosti nechají vyvádět a považují za dobrý nápad týrat desetiměsíční mimina letem světem. Otravují mě moderní podivíni v páchnoucích funkčních hadrech plnící letadla. To proto, že jsem zásadně masňák a hrdě se k tomu hlásím a než kemping, to radši nic. A čistý záchody to mám rád, jak zpívá Dan Landa. 

A tak dobrovolně končím s eurovíkendy v letadlech zaneřáděných prapodivnými figurami. Buď dojedeme autem, nebo I. třídou vlakem (tam to ještě jde), a když ne, tak raději nikam. Nemusím všechno a ještě si k tomu nechat všude šťourat v rypáku, krku nebo možná i jinde. I když si nemyslím, že vlády právě toto chtěly dosáhnout, ale prostě to u mnohých dokázaly. Já jsem toho s manželkou živoucím důkazem. Soumrak cestování čili Reisedämmerung.

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Ondřej Neff
23. 7. 2024

Co by se stalo, kdyby se Crooks trefil? Tak především bychom měli jinou ikonickou fotografii...

Václav Vlk st.
23. 7. 2024

Stačí číst „západní“ noviny a weby a najdete tam milion úvah o tom, proč jsme tam, kde jsme, jak z...

Tomáš Zdechovský
23. 7. 2024

Hnutí ANO už stačilo vynaložit mnoho energie v přesvědčování veřejnosti o tom, že vůbec není...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Benjamin Kuras
20. 7. 2024

Žalobcem je list New York Times, a o odmítnutí poskytnout ke zveřejnění korespondence s šéfem...

Lidovky.cz, ČTK
23. 7. 2024

Jako kandidátku na francouzskou premiérku navrhne levicový blok Nová lidová fronta státní úřednici...

Miloslav Novák
23. 7. 2024

Sparťanští fotbalisté do kvalifikace o Ligu mistrů vstoupili vítězně. V úvodním utkání 2. předkola...

jhr Jan Hron, ČTK
23. 7. 2024

Kamala Harrisová vidí souboj s Donaldem Trumpem jako volbu mezi svobodou a chaosem. Americká...

Lidovky.cz, ČTK
23. 7. 2024

V neděli 21. července 2024 dosáhla celosvětová průměrná teplota nejvyšší hodnoty od začátku měření...

inc Lubomír Světnička
23. 7. 2024

Je to přesně 129 let od narození legendárního generála Františka Moravce, jednoho z nejvýraznějších...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz