10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Soumrak cestování

Zaujal mě úvodník šéfa Ondřeje Neffa, ve kterém se vypsal z toho, jak jeho i s manželkou Lusitové pěkně vybuzerovali certifikát necertifikát PCR testem a pořádně protestovali. To aby věděli, že návštěva Lusitánie a Azorů není žádná legrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Rybnická 27.7.2021 11:24

Dobrý den pane autore je osvěžující číst, že když jste začal před mnoha desetiletími s létáním, byla to záležitost slušně oblečených lidí, s noblesou letušek a letušáků, s dobrou stravou atd..

Byl jste zřejmě privilegovanou osobností, Vašim spoluobčanům stejné nebylo možné, totiž cestovat vůbec natož s "normální" leteckou linkou, u kterých, před zavedením oněch slevněných leteckých společností , stála letenka mnohonásobně více a byla jen pro "lepší" lidi, dost často i pro mafiány a nafoukance a podobné kuriozity dnešního světa.

Víte, jiný kraj, jiný mrav a to se nevztahuje jen na kroje nebo nářečí, ale také na postupy u kontrol dnes nutných dokladů. Sprostě seřvat dívenku jen proto že je - možná dokonce ve Vašem kódu - chyba a proto čtečka nefunguje je takový trochu český zjev v cizině, prostě tím dáte najevo kdož je pánem a kdo je jen taková prachobyčejná španělská holka.

Ono by bylo možná lepší, příště zůstat doma. Mohl byste se v té první třídě vlaku na Kanárské ostrovy setkat s někým jiných zvyklostí. Třeba průvodčím. Tito Jsou zvyklí diskutovat s černými býky a mívají je v grifu.

J. Jurax 27.7.2021 16:33

Ale kuš ... taky jsem si před desetiletími zacestoval letadlem, pravda nemnohokrát, soukromě s Čedokem i služebně, aniž bych byl nějaký privilegovanec. Byl jsem něco, čemu se dnes říká ajťák, a nestraník navíc z původem pracovně inteligentním, nikoliv dělnickým. Ale jako pachole jsem byl v Pionýru ... :-)

V. Navrátil 27.7.2021 19:42

Na dovolenou na Mamaju nebo např.Eforiu, příp. Sozopol atd. se běžně létalo s ČSA nebo rumunskými příp. bulharskými let. společnostmi.Tento komfort byl dostupný každému s tehdy průměrným příjmem.