28.1.2022 | Svátek má Otýlie


SPOLEČNOST: Jak dodatečně vyhrát druhou světovou válku (2)

11.6.2010

Komunismus zanechal český a slovenský národ naprosto historicky nevzdělaný. (Slováci jsou v tomhle namočeni s námi víc, než si mysleli, jak ukazuje dnešní situace). A v názoru výkladu tedy rozkolísaný. Druhá strana ideového a národnostního konfliktu, tedy němečtí nacionalisté, jsou na tom lépe. Mají takzvaně „jasno“. Např. mnozí Sudetští Němci i tzv. Velkoněmci, snící o jednotném germánském státě od Štrasburku přes Prahu a Vídeň po Královec stále opakují tezi vymyšlenou Goebbelsem a vyhlášenou Hitlerem (projev z 1. 9. 1939), že za rozpoutání druhé světové války jsou vlastně vinni Čechoslováci (hlavně Beneš) a Poláci (hlavně Piłsudski). Ti toto období dějin pečlivě studovali a jeho mediální výstupy upravovali ve svůj prospěch. A svoje poznatky dnes používají i v současné propagandistické ofenzivě proti nám.

Proto je mimořádně záslužným činem, že Český rozhlas - Radiosevis vydal na CD dílo zvané „Druhá světová válka“ (v mp3, spustit lze na každém PC). V třinácti hodinách mluveného slova a na doprovodných interaktivních mapách a obrazech naleznete věci, o kterých možná nic nevíte. Slyšeli jste někdy, jak se předseda vlády ČSR Milan Hodža marně snaží vykládat, že Hitlerův projev o Sudetských Němcích z 20. 20. 1938 není vlastně otevřené vyhlášení války všemi českému, a jak se snaží se trapně kličkovat? Poslechněte si ho a porovnejte s dnešními projevy státníků EU vůči muslimským fundamentalistům nebo s některými články „odborníků na Maďarsko“ v našem tisku.

Věděli jste, kdy začalo sudetoněmecké povstání? Víte vůbec - ono se o tom mlčí - že Henlein na rozkaz Hitlera rozpoutal v čs. pohraničí povstání? (CD část 5 – Povstání Sudetských Němců 15. 9. 1938 – záznam hlášení pronacistické radiové stanice, nazvané drze „Pravda vítězí“, vysílající z nacisty obsazené Vídně).

Na interaktivní mapě si můžete přehrát, jak Maďarsko, tradiční spojenec Německa, obsazuje v listopadu 1938 jižní Slovensko, východní Slovensko a Zakarpatskou Ukrajinu. Část svého území také musí předat Maďarsku v srpnu 1940 Rumunsko. Poslechli jste si Orbánův projev k národu a podívali se, kde všude chce nalézt „nové maďarské občany“? Zajímavý názor na věc a další doklady o ní můžete nalézt na blogu Václava Klause mladšího.

Abyste věděli, jak číst a poslouchat některá slova dnešních vykladačů dějin, poslechněte si třeba projev Emanuela Moravce, hlavního kolaboranta s nacisty, na shromáždění na Staroměstském náměstí po smrti Heydricha (CD, část 49). Jen malou poznámku o shromáždění 60 000 lidí. Účast byla povinná pro státní zaměstnance a vybrané zaměstnance velkých fabrik. Odmítnutí se rovnalo tzv. „souhlasu s atentátem na říšského zastupujícího protektora„, za což byl trest smrti pro celou rodinu. A přesto se najdou osoby, které na základě o účasti na vynucené demonstraci tvrdí, že „Češi jsou národ kolaborantů“. Chtěl bych je vidět, jak „statečně odmítnou“ a půjdou se s celou rodinou nechat zastřelit na střelnici v Kobylisích.

O většině událostí, které najdete na CD, asi nevíte. V dějepisu nebyly, knih o nich vychází málo. Já mnohé z nich taky neznal. Takže, pokud chcete o této době něco vědět, zakupte si to. Jste-li učiteli, ukažte žákům třeba interaktivní mapu, jak Hitler obsazoval Evropu a Afriku. A jak pak prchal. Nebo jim pusťte projev „zrádného“ generála Vlasova, který pomohl zachránit v květnu 1945 Prahu. Nebo autentické vyprávění vězně z Osvětimi z roku 1945.

Já bych to CD doporučil i redakcím České televize, aktivnímu režisérovi Bambuškovi, co se tak angažoval ve věci Postoloprty, aktivistické skupině Ztohoven, novinářům z Aktuálně.cz, ale i některým psavcům z MfD a mnoha a mnoha dalších medií. Nebudou potom, pokud nepomlouvají vše české jen z hlouposti či za peníze, tvárnou hračkou v rukách těch, kteří používají zásady ideologického boje dle Sun-c’.

A hlavně doporučuji koupit si tohle dílo nám samým a našim dětem. A abychom se my sami - ani je - nenechali tolik oblbovat cizí propagandou. Protože o skutečnou pravdu nikomu nejde. Doporučuji to i panu Vondráčkovi, který vytvořil, snad po nacistickém Židu Sísovi, největší deflamační dílo svou vyprávěnkou o vraždících Češích 10. 5. 1945, uvedenou ČT jistě zcela náhodně ve výročí konce války.

Co dokáže tato propaganda, jsem zažil loni sám. Seděli jsme s přáteli na setkání milovníků literatury. V klidu u stolu popíjíme kávu a víno a vyprávíme si. Najednou k diskutující skupince sedící ve foyer v křeslech přistoupí dva mladí lidé, mladík a dívka, a oboří se na mě: „Co to pořád píšete o těch Sudeťácích! My se nechceme do smrti stydět za ty hrozné vraždy,“ doslova na mne vyplivl mladý muž s výrazným brněnským akcentem. Koukali jsme dost nechápavě,takže dívka dodala „Myslíme ten hrozný poválečný pochod smrti z Brna, jak tam Češi zavraždili ty tisíce nevinných Němců.“

Kolega jen zvedl hlavu od kávy a povídá: „A kdo vám říkal, že byly těch mrtvých tisíce? A proč si myslíte, že to byl pochod smrti? Víte vy vůbec, co byly pochody smrti z koncentráků?"

„No a co to mohlo být jiného, než genocidní pochod smrti! Dyť tam hnali nevinné staré ženy a mladé kluky, skoro ještě děti..." vykřikovala rozčilená mladá dáma. „To určitě nebyli žádní nacisti…“

Kolega, slovenský historik, se klidně napil vína, podíval se nahoru a pravil: “No, já tedy náhodou vím, že velká část starých Němek z Brna, jak dokládají dokumenty, byly fanatické nacistky. Jo a ti mladí kluci byli prakticky všichni v Hitlerjugend. A oddíly Hitlerjugend koncem války páchaly tisíce vražd na civilních obyvatelích.“

Oba mladí koukali s otevřenou pusou. Něco si brumlali a vyklidili pole. Proti známému historikovi si netroufli moc protestovat.

Celé to neustálé hanobení všeho československého a českého je jako vystřižené z příručky Mistra Suna-c’:

1. Zasévejte mezi obyvatele nepřátelského státu vášně a neshody.
2. Stavějte mladé proti starým.
3. Vysmívejte se tradicím vašich protivníků.

A pro objasnění ještě jeden citát z Mistrovy knihy Umění války: „Jen ten, který používá právě takové prostředky a dokáže je využívat k zasévání rozkolu a zmatku nepřítele, takový člověk dokáže vládnout a velet."

Mnohé z logiky česko-německých vztahů nám objasní třeba George Friedman. Ten ve své knize Příštích sto let, říká: Rozumní lidé nedokáží předvídat budoucnost. …. starý slogan je potřeba opravit: „Buď praktický, očekávej nemožné“ … tomu se říká geopolitika…

Jak geopolitika, tak ekonomika předpokládají, že se (političtí) hráči chovají racionálně. Tedy že znají vlastní krátkodobé zájmy (myšleno v horizontu několika desetiletí).

Geopolitika dále předpokládá (říká autor) dvě věci: Za prvé, že se lidé organizují do útvarů, které jsou větší než rodiny, a pokud tak činí, musí se nutně zabývat politikou. Také předpokládá, že lidé chovají přirozenou věrnost prostředí, do něhož se narodili, tedy věrnost lidem a místům (to je z geopolitického hlediska pochopitelný trvalý postoj velké části Sudetských Němců).

Věrnost kmeni, městu anebo národu je lidem přirozená... na identitě záleží… Vztah mezi národy je v lidském životě zásadní, což znamená, že možnost války je všudypřítomná… (konec citace).

Tak tohle tvrzení se určitě všem eurohujerům a multikulturalistům, ale i „bojovníkům proti českým zločinům“ nebude líbit. O to víc, jak ukazuje poslední vývoj v Evropě i ve světě, že stále platí. Všechny ty údajně nově „objevené“ viny na české straně slouží jen k upevnění sounáležitosti druhé strany, která svůj minulý nacionální boj – pro ně samotné překvapivě a pro mnohé z nich dodnes nepochopitelně - prohrála. Když zdánlivě stála těsně před „totálním vítězstvím“.

Tito bojovníci proti tomu Versailleskému omylu – jak vznik ČSR nazývají - jsou dnes v Německu i Rakousku v menšině. Jako je tomu dnes i jinde. Stačilo pár let a v Maďarsku už jsou najednou jejich pobratimové a spojenci ve většině. A hned hrozí když ne válka, tak konflikt. Se Slovenskem a nejen s ním. Dějiny nikdy nekončí! Fukuyama se strašně mýlil.

Němci se ve strašném záchvatu celonárodního – či spíše celogermánského - šílenství pokusili za druhé světové války své neárijské, ale i vlastní demokratické spoluobčany a hlavně své sousedy vyvraždit. Pokusy postavit genocidní plány německých nacionálních socialistů na stejnou úroveň jako poválečné vyrovnání s jeho vyznavači včetně činů z války vyplývajících je pokusem změnit výsledek války. A tím ji nutně tu válku, začít znovu. Třeba poněkud jinými formami. Ale začít.

Donutí-li nás (tím hůř, že za pomoci našich vlastních vzdělanců) „zapomenout“ naši skutečnou historii a nahradí-li ji pseudohistorií, budeme si tu skutečnou muset prožít znovu. Geopolitika je neúprosná. Kdo v ní neobstojí, ten tady příště nebude. O tom se přesvědčili v dějinách ke své škodě daleko větší, slavnější a významnější národy, než jsme my. Základem úspěchu menších národů je vzdělanost. A bez znalosti historie není vzdělanosti.

CD Druhá světová válka vydal Radioservis a. s., Olšanská 3, Praha 3Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.