10.12.2023 | Svátek má Julie


SPOLEČNOST: Inteligentní a předvídavá média

26.11.2020

Udýchaný a nadšením z opojného množství publika a plného transparentního konta se zalykající svatý Mikuláš z MichPRD a jeho lidé, ale také hodně lidí v publiku již loni na Letné vědělo, co všechno napáchá na nebohém těle nezávislé české justice nově jmenovaná ministryně spravedlnosti Marie Benešová. 

Všechno to věděli a nic z toho se nestalo, provoz na tom ministerstvu je standardní a určitě o mnoho lepší, než když tam seděl neuvěřitelně uvěřitelný přízrak, tímto ministr Robert Pelikán. Ten ovšem náměstí neplnil, byl ze správného tábora hujerů všech zemí, co se už dávno po vzoru proletářů spojili.

MichPRD znovu ožil po delším komatu, ve kterém se nacházel, protože ne a ne najít nějaké správné téma, které by ospravedlňovalo jeho existenci na tomto světě a po odchodu svatého Mikuláše znovu umožnilo plnit konto. Až správné téma tenhle prapodivný spolek našel, a tím je ochrana nezávislosti České televize. Té nejlepší televize s oceněným nejlepším ředitelem televize v Evropě, jestli ne i mimo Evropu (to se ještě neví, ale pracuje se na tom). 

Ta demonstrace na Kavčích horách byla mimořádná podívaná, dynamická a přitom plná nefalšovaného strachování o osud nezávislosti naší protirežimní (doma) a těžce prorežimní (EU) televize. Té České televize, která je nejspíš již dávno zprivatizovaná kalným, dlouhá léta provozovaným přátelským převzetím započatým legendární spacákovou stávkou.

Už ji mají v rukách, a tak když hrozí, že by někdo chtěl po letech mrtvolného nicnedělání Rady ČT a Dozorčí komise snad nedej Bože vidět do čísel tohoto obřího samohybu, jsou z toho až jurodiví. A už předem vědí, že nástupem několika nových, zcela demokraticky zvolených členů Rady ČT jde o krk nezávislosti ČT a panu nejlepšímu řediteli. Vědí to jako ti na Letné a už se hrnou legračně na barikády. A management bedny veřejné služby se raduje, jací že jsou užiteční popletové k dispozici, aby oni měli klid na svoji blahobytnou práci. Je to komické, kdyby to nebylo tak trapně průhledné a tragické.

Všichni - jak v ČT, tak i v mediálním mainstreamu - vědí předem, že Trump bude trapně bránit předání úřadu a tím i moci nově zvolenému Joe Bidenovi. Odsudky tu jemnější, tu zas horší, až urážející (je to případ pro psychiatry). A přidal se překvapivě i náš president, což mu přičítám s mručením k tíži. Když už tak radostně a chvályhodně kdysi uvítal zvolení Velkého Dona do funkce (téměř proti všem), tak dnes je jeho jednání trapné. Nejdříve hup do zadnice a pak ven z ní a fuj, co jsem to udělal. I náš premiér se ostudně přidal, hanba mu. Přitom zdrženlivost by byla víc než na místě a zpytovat svědomí by se mělo, proč Donald našeho presidenta asi do Washingtonu nepozval.

Ale protože téměř všichni vědí, a CNN a její hodně špatná česká odnož na Primě nejvíce, že Dona budou muset bezpečnostní složky vynést z Bílého domu i s duchnami, tak to tak přece musí být. Jeho bývalí přátelé se stávají jeho novými nepřáteli, anebo od něho dávají štítivě ruce pryč. Podívaná je to tragikomická a evropští politici tančí rituální tance na oslavu přicházejícího osla starých pořádků.

Jenže nic takového se nestane, Donald předá nakonec tu funkci, jak náleží, o čemž jsem pevně přesvědčen. Je všechno, ale není v žádném případě hlupák. Ale velmi správně paralelně dál povede svůj naprosto odůvodněný právní boj, který je nezbytně nutný k tomu, aby se ukázala neprůhlednost a chybovost amerického volebního systému. Je to jeho právo a není to v dějinách USA žádná premiéra. 

 Jedno je ale jisté, že i v Somálsku nebo Keni by takové sčítání hlasů byla ostuda. A kdyby se to stalo právě v Keni nebo Somálsku, řvaly by všechny spojené demokratické síly světa, jaké že to byly volby nespravedlivé. Ostatně Bělorusko je přece stejný případ a panečku to je křiku a sankce lítají jak dělostřelecké náboje u Verdunu. Jenže protože tady jde o USA a navíc tento špatný volební systém hraje proti médii nenáviděnému Trumpovi, vše je přece růžové a O.K.

Co mají všechny ty případy společného? No přece že tu máme tu inteligentní a velmi předvídavou část publika a médií, která vysoce převyšuje nás ostatní svým intelektem a schopností vidět věci příští. ´Proto velmi zodpovědně u vědomí svých vyšších cílů okouzleni sebou samými pěkně nakydají na cíl své pozornosti špínu a pak, když se ukáže, že se zase mýlili, jako ostatně dosud vždy, v tichosti opustí své bývalé pozice do předem připravených jiných pozic, zaměří pozornost na jiné nebožáky a tak pořád dokola. Chtít po nich nějaká slova omluvy, nebo třeba nahlédnutí, že se mýlili, to bychom neměli. Jsou citliví, třímají hořící pochodně pokroku, mají planoucí srdce, která hoří neutuchajícím žárem, a mají prst na tepu doby. Mám je rád, bez nich by život nestál za nic a nebyla by žádná legrace.

Na závěr odběhnu a podivím se zase já. Nahlédl jsem do transparentního účtu MichPRD - pěkně se tam zase sbíhají korunky, a ne po ledajakých částkách. A některé vzkazy u plateb mě přivedly až k pláči. Je to dojemné. Je dobré vědět, že tolik lidí se nepoučí a stále myslí na postižené.J. Urban 11:40 29.11.2020
O. Zuckerová Připojuji se, co dodat! 18:07 26.11.2020
V. Chrastina Potřebný článek, pane Holásku! 18:05 26.11.2020