19.2.2020 | Svátek má Patrik


SPOLEČNOST: Integrujeme se

10.7.2017

Vadí sexuální útoky? Zavedeme akce jen pro ženy

Nezměníme svůj způsob života. Tak zní opakovaná mantra politiků západní části EU po každém průšvihu, zvláště po útocích džihádistů. Ale časem se možná opakovat přestane. Způsob života totiž měníme, a pokud by se někdo zaklínal opakem, působil by směšně. Vůbec nejde jen o terorismus. Ten je statisticky vzato okrajový. Zásadnější jsou plíživé změny, jaké vidíme v zemích s velkými muslimskými komunitami, například ve Švédsku.

Švédsko oznámilo, že příští rok se nebude konat největší hudební akce v zemi, festival Bravalla. Důvodem jsou sexuální útoky na účastnice. Pěknou špičku tomu dala komička Emma Knyckareová: chce pořádat festival pouze pro ženy, alespoň do té doby, dokud se „muži nenaučí slušně chovat“.

Problém koření v tom, že rizikovou skupinu tvoří adolescenti z řad „Švédů s migračním pozadím“. Ještě loni policie sdělila, že útočníkům dominují Afghánci, kteří do Skandinávie přišli jako uprchlíci bez rodičů. Ale protože v politicky korektní společnosti nelze za rizikovou skupinu označit takové či onaké muslimy (to by byla diskriminace), učiní se závěr, že rizikovou skupinou jsou obecně muži (to není diskriminace?).

Komička Knyckareová myslela svůj nápad jako provokativní nadsázku, ale trefila se do jádra věci. Ukázala, jak západní pokrokáři mají blízko k islámskému vidění světa. Může-li projít nápad na oddělené festivaly pro muže a ženy, proč by neprocházela i jiná praxe z myšlenkové líhně islámu? Proč by neprošlo genderově oddělené vyučování, oddělené bazény, oddělené sekce ve veřejné dopravě? Vždyť výhonky se objevují třeba v Berlíně-Kreuzbergu: vládnoucí pokrokáři zakazují reklamy se spoře oděnými ženami zcela v islámském duchu.

Švédský nápad s festivalem pouze pro ženy – jakkoliv je míněn provokativně – do těchto myšlenkových postupů dobře zapadá. Dokládá, jak se daří integraci. Nikoliv integraci příchozích muslimů do pravidel západní občanské společnosti, ale integraci Zápaďanů do pravidel myšlenkové pokladnice islámu, včetně důsledného oddělení pohlaví.

LN, 7.7.2017
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.