29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


MÉDIA: O přerodu ženy v muže a zpět

12.4.2022

Nedostávám sice, tak jako kdysi komunistický pohlavár Miloš Jakeš, hvězda politické show na Červeném Hrádku, jednou ročně výpis platů našich umělců, zato díky službě Google Alerts denně přehled zpráv týkajících se Izraele.

Byl mezi nimi i článek „Naftali Bennett ztrácí většinu poté, co poslanec vystoupí z koalice“ (6. dubna 2022, autor „Miláčku Alexander“) publikovaný na serveru Tíseň.tv (obr. 1). Protože se týká tématu, o kterém jsem také psal a které mě bytostně zajímá – odchod poslankyně Knesetu Idit (autor na Tísni používá první jméno Edith) Silmanové z vládního tábora, čímž široká koalice premiéra Bennetta ztratila těsnou nadpoloviční většinu (což může mít dalekosáhlé politické důsledky vedoucí až k předčasným volbám), do textu jsem se s chutí začetl.

tisen

obr. 1/

Vždycky, když o nějaké záležitosti něco málo vím, mě zajímá, jak ji pojednávají druzí.

V tomto případě, jak se ukázalo hned po několika větách, nešlo o celkové vyznění článku – to odpovídá tomu, jak o kauze referují hlavní izraelské servery -, ale o něco jiného. Detailů neznalý čtenář webu Tíseň.tv byl totiž zmaten: opustila koalici žena, nebo muž?

Proč ty pochybnosti?

Porovnejme několik vět článku „Miláčku Alexandera“:

1) Oznámení Edith Silmanové vedlo k tomu, že Bennettova koalice, koalice stran od židovské pravice a izraelských holubic až po arabskou muslimskou stranu, získala 60 křesel – stejně jako opozice. (Zde figuruje Silmanová jako žena.)

2) „Hodně jsem pro tuto koalici pracoval,“ uvedl v prohlášení Silman, náboženský konzervativec, který sloužil jako předseda koalice. (Ejhle, přeměna ženy v muže. Aj ta krajta!)

3) V pondělí Silman kritizoval ministra zdravotnictví Nitzana Horowitze ... (Muž zůstává mužem.)

4) „Ukončím své členství v koalici a budu se snažit nadále přesvědčovat své přátele, aby se vrátili domů a vytvořili pravicovou vládu,“ řekl Silman. (Stále muž.)

5) Po oznámení Silmanová objala tytéž pravicové politiky, kteří na ni neúnavně útočili od té doby, co loni následovala Bennetta do vládnoucí koalice ... (Zpětný přerod v ženu.)

6) Bezalel Smotrich ze strany Náboženský sionismus, který byl Bennettovým politickým partnerem, ocenil Silmanovou za její „odvahu udělat obtížný krok“ (Hurá, zůstává ženou!)

Možná bych této „pohlavní turistice“ (v pojetí autora článku na Tísni.tv, nikoli Silmanové, která se narodila, je a zůstane ženou) nevěnoval pozornost, kdybych si v rubrice „Redakční politika“ nepřečetl: „Ve společnosti Tíseň se snažíme udržovat vysoké novinářské standardy a poskytovat našim čtenářům jedinečné a kvalitní články a novinky.“

A v odstavci „Originalita“ se praví: „Očekáváme, že všechny články budou originální.“

Ano, být originální se autorovi zprávy o Silmanové vskutku podařilo. Blahopřeji.

Převzato z blogu autora s jeho svolením.Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil
Pečujte o svou pokožku s kouzelnými oleji Bi-Oil

Proč je nutné v létě dvojnásob pečovat o pokožku? Protože právě v létě je vystavena mnoha negativním vlivům. Zapojte se proto do soutěže o 6...