19.5.2022 | Svátek má Ivo


MÉDIA: Jak Kroupa nabil Kremlu

6.5.2021

Investigativní reportér Janek Kroupa se opět proslavil, nejen svými Božími mlýny. Přišel s tím, že Jan Hamáček chtěl kauzu Vrbětice vyměnit s Ruskem za Sputnik V a setkání Biden-Putin v Praze.

Pod titulkem Svědectví: Hamáček chtěl v Moskvě vyměnit Vrbětice za milion Sputniků píše Janek Kroupa toto: Skutečné plány své cesty sdělil Hamáček podle několika zdrojů účastníkům schůzky, která se kolem moskevské mise uskutečnila. Jednání se odehrálo ve čtvrtek 15. dubna večer v kanceláři ministra vnitra. Bylo to den poté, co Jan Hamáček oficiálně veřejně oznámil, že se chystá do Ruska na jednání o vakcínách Sputnik V. Seznam Zprávy od několika účastníků jednání ověřily, že kromě vicepremiéra Hamáčka byli přítomni velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (rozvědky) Marek Šimandl, ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun a policejní ředitel Jan Švejdar. Později před koncem schůzky kolem půl desáté večer dorazil ještě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.......

Zdroje z řad účastníků schůzky mluví o tom, že když vicepremiér svůj moskevský plán přednesl, přítomní se zděsili. Naléhavě se snažili Jana Hamáčka přesvědčit, ať připravovanou cestu odvolá. Podle zdrojů Seznam Zpráv jej o zrušení cesty žádali šéf vojenské kontrarozvědky Jan Beroun, policejní prezident Jan Švejdar i šéf civilní rozvědky Marek Šimandl. S tím, že v tomto případě žádný obchod není možný, a už vůbec ne, aby ho dělal ministr. Tolik Janek Kroupa.

Mrknul jsem se jako obvykle na čtenářské reakce a asi 80 % čtenářů považuje zprávu Kroupy za jasné potvrzení, že Hamáček se chystal Česko poškodit a měl by rezignovat. Ještě za všechno může i Miloš Zeman – ten právě kvůli schůzce u Hamáčka týden mlčel! - Babiš alias Bureš a vůbec vláda. Jen okrajově se čtenáři vyjadřují k tomu, jak Kroupa ke svým informacím přišel. Jeden z nemnoha čtenářů se ptá, jak Kroupa k informacím přišel a dochází k naprosto racionálním závěrům. Buď byl mezi účastníky schůzky někdo, kdo to „pustil“ a v tom případě jsou naše špičky bezpečnostních složek v naprostém rozkladu, když nedokáží v tajných záležitostech držet ústa. Nebo bylo jednání odposloucháváno (kým?) a máme důvod předpokládat, že naši nejvyšší strážci pořádku jsou úplnými amatéry. A pak je tu poslední varianta – Kroupova bujná fantazie.

Poslanci se pak přes hodinu v „utajovaném režimu“ bez kamer a elektronických zařízení dohadovali, kdo je a není vlastizrádce. Nejaktivnější byla zřejmě předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která mluvila o vlastizradě. Tu dámu bychom měli velmi dobře poslouchat – je to taková novodobá „svazačka“, která má ve všem jasno a pěkně nalinkováno. Tak za mého mládí hovořívala nejedna soudružka o USA.

Jen tak mimochodem – jednala G7, která po ruské anexi Krymu vyloučila ze svých řad Rusko. Poté, co USA rozpoutaly doslova hon na ruského prezidenta Vladimira Putina a americká administrativa chystala dalekosáhlé plány včetně demonstrace vojenské síly v Černém moři, je usnesení G7 zcela jiného druhu. Vyzývá Rusko, Čínu a Severní Koreu k dialogu. USA podle amerického ministra zahraničí nechtějí Čínu „blokovat“, pouze chtějí, aby byl „dodržován světový řád“. A v tom je právě jádro pudla. USA tím totiž sledují politiku status quo, co by udrželo dominantní vliv USA na světové dění. Zatímco Čína i Rusko usilují o větší díl světového „koláče“.

Pokud Hamáček chtěl připravit jakýsi „obchod“ s Ruskem, pochopil bych. Pokud ale má kolem sebe ve vedení bezpečnostních složek státu osoby, které na něho „napráskají“ všechno Kroupovi, žijeme skutečně v Absurdistánu. A zcela souhlasím s tím, že Kroupova „práce“ bude nejvíce oceněna právě v Kremlu.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czTýden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.