6.3.2021 | Svátek má Miroslav


MÉDIA: Česká CNN štve jako ta americká?!

16.1.2021

Je již ověřenou skutečností, že americká televizní stanice CNN dlouhodobě štve své diváky proti končícímu prezidentovi Donaldu Trumpovi. Zjistil jsem, že i její česká odnož se snaží, seč může, štvát proti vládě.

Pouhou náhodou jsem se dostal k živému vysílání ČT24 a zaznamenal tiskovou konferenci ministra zdravotnictví Jana Blatného po jednání vlády. Blatný odpovídal i na vyloženě provokativní otázky velmi klidně. Například jeden z dotazů jistého novináře končil tím, že po celou dobu tiskové konference má Blatný špatně nasazenou roušku a kouká mu nos. I tuto impertinenci přešel Blatný s klidem téměř ledovým.

Pak se ovšem k dotazům přihlásila reportérka Prima CNN News, pokud jsem správně zachytil s příjmením Bohuslavová (?), a vznesla několik otázek, podle její mysli zřejmě „na  tělo“, tak jak se to dělá tam, kde CNN působí, tj. v celém tom širém světě a zejména v USA. Ve svém dotazu (vysílání ČT24 dne 13.1.2021 mezi 18h50min až 18h54min) sdělila ministrovi zdravotnictví, že již zaznamenala případy tak zvané „válečné medicíny“, tj. že lékaři a sestry rozhodují o tom, komu poskytnou lékařskou péči a komu ne. Tyto události, které reportérka oznamovala, jsme měli možnost vidět v televizních zprávách zejména na jaře v Itálii, kde byl skutečně nedostatek kyslíku a ventilátorů a přednost dostávali mladší pacienti před staršími.

Blatný reagoval tak, že „poděkoval“ za dotaz a poté již viditelně rezolutně takovou praxi v českých nemocnicích popřel. Prohlásil s již výrazně zvýšeným hlasem, že jde o naprosto nepravdivé informace, že v Česku je stále i v současné době asi 20 % lůžek s ventilací či kyslíkem pro covidové pacienty, i když ne zcela rovnoměrně. Existuje tak možnost, která se i využívá, že pacienti jsou přeloženi do nejbližší nemocnice, která ještě má volnou kapacitu. V Událostech, které po tiskové konferenci následovaly, byla zmiňována situace v Karlovarském kraji, který již poslal několik pacientů vyžadujících intenzivní péči do kraje Plzeňského. Blatný pak ještě dodal, že pokud by k praxi, kterou měla reportérka Prima CNN News na mysli, skutečně došlo, musel by proti jejím aktérům stát přísně zakročit.

Jsem zvědav, jak ona reportérka bude dál „tlačit na pilu“ a zda udá nemocnici, kde údajně k takovému jednání došlo. Daná nemocnice by se zřejmě bránila a mohl by to být docela velký problém, zejména pro onu reportérku, pokud by se prokázalo, že k ničemu takovému nedošlo.

Z výše uvedeného plyne pro mne osobně jedno docela zásadní poučení. Zlatá ČT24 i s Václavem Moravcem!

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.