28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


GLOSA: Správný krok

22.7.2021

Právo na obranu života se zbraní bude ústavně zakotveno

Samozřejmě bude platit jen za velmi přísných, zákonem stanovených podmínek.

Sněmovna před časem vyslyšela více než sto tisíc lidí, včetně myslivců, kteří se podepsali pod petici ve snaze zabránit EU v jejích odzbrojovacích tendencích.

V nadcházejících tedy týdnech přijde poslední krok – tím je stvrzení novely horní komorou parlamentu. Touto normou bude navíc posílena pozice naší země při projednávání unijních regulací.

Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno jako doplnění Listiny základních práv a svobod.

Dlouhodobě jsem o tuto změnu usiloval ještě z pozice slováckého senátora a tvrdím, že jde o správný krok. Pokud by totiž došlo k regulaci legálně držených zbraní, logicky dojde k posílení trhu nelegálního. Navíc rozhodně nesouhlasím se snahou Evropské komise omezit vlastnictví legálně držených zbraní zdůvodněné snahou o boj s terorismem. To je podle mne holý nesmysl. Teroristé vesměs používají zbraně nelegální, zákony jsou jim zcela ukradené.

Nikdo přece před nimi nechce stát s holýma rukama.

Převzato z profilu. Advantage Consulting, s.r.o.
APLIKAČNÍ INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.