14.10.2019 | Svátek má Agáta


GLOSA: Prázdninová rada našim politikům

7.7.2009

Michal Prokop posvém odchodu z politiky kdysi řekl, že politici jsou opotřebovaní parlamentním a vládním vzduchem a potřebovali by se občas nadýchat toho vzduchu normálního.Protože nastal čas prázdnin a máme úřednickou vládu „nepolitiků“, tak vám naše milé političky a naši milí politici doporučuji, abyste vyrazili mezi lid nadýchat se normálního vzduchu. Kde byste měli začít?

V metru raději ne, i když je máte zadarmo. Tam je vítr na schodech a nedýchatelno ve vagonech. Taky tam není moc bezpečno. Klidně vám tam může kdokoli ukrást cokoli, třeba tašku, ve které budete mít úplně všechno – poslanecký průkaz, papíry na auto, mobil, platební kartu, klíče i peněženku. Na policejní stanici, kam půjdete okradení hlásit, s vámi sepíší protokol a řeknou vám, abyste si na své věci dávali větší pozor. Možná vám také sdělí smutnou předpověď, kterou vyslechl jeden můj okradený známý: „Buďte rád, že vás při tom nezabili.“

Chápu, že takto vyděšeni budete hledat nejbližší bufet k uklidnění. První co vás tam určitě překvapí, budou ceny jídla a pití, které jsou úplně, ale úplně jiné než ve vašich parlamentních a vládních osvěžovnách. Personál o vás bude jevit minimální zájem. Prodavačky si budou dál povídat a výčepní bude dávat malou míru. Ovšem v okamžiku, kdy vás někdo pozná, neotálejte a vemte nohy na ramena. Nemáte u občanů dobrou pověst a lidem už pomalu začíná být jedno, ze které partaje jste. Doběhněte rychle na nejbližší zastávku tramvaje a jeďte domů.

Doma se v klidu převlékněte a začněte přemýšlet jakou si pořídit masku, aby vás lidé na první pohled nepoznali. Maskérky, které vás upravují před vašimi televizními vystoupeními, vám jistě rády pomohou, abyste strávili prázdniny v naprostém klidu a po nich se mohli naplno pustit do předvolebního klání.

Převzato z Krejci.bigbloger.lidovky.czČeské porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum
České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum

České porodnice nedokážou poskytnout rodičkám dostatečnou podporu pro úspěšné kojení. Vyplývá to z průzkumu, který poukazuje na to, že každá šestá rodička nebyla spokojená s přístupem personálu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.