Neviditelný pes

GLOSA: Prázdninová rada našim politikům

7.7.2009

Michal Prokop posvém odchodu z politiky kdysi řekl, že politici jsou opotřebovaní parlamentním a vládním vzduchem a potřebovali by se občas nadýchat toho vzduchu normálního.Protože nastal čas prázdnin a máme úřednickou vládu „nepolitiků“, tak vám naše milé političky a naši milí politici doporučuji, abyste vyrazili mezi lid nadýchat se normálního vzduchu. Kde byste měli začít?

V metru raději ne, i když je máte zadarmo. Tam je vítr na schodech a nedýchatelno ve vagonech. Taky tam není moc bezpečno. Klidně vám tam může kdokoli ukrást cokoli, třeba tašku, ve které budete mít úplně všechno – poslanecký průkaz, papíry na auto, mobil, platební kartu, klíče i peněženku. Na policejní stanici, kam půjdete okradení hlásit, s vámi sepíší protokol a řeknou vám, abyste si na své věci dávali větší pozor. Možná vám také sdělí smutnou předpověď, kterou vyslechl jeden můj okradený známý: „Buďte rád, že vás při tom nezabili.“

Chápu, že takto vyděšeni budete hledat nejbližší bufet k uklidnění. První co vás tam určitě překvapí, budou ceny jídla a pití, které jsou úplně, ale úplně jiné než ve vašich parlamentních a vládních osvěžovnách. Personál o vás bude jevit minimální zájem. Prodavačky si budou dál povídat a výčepní bude dávat malou míru. Ovšem v okamžiku, kdy vás někdo pozná, neotálejte a vemte nohy na ramena. Nemáte u občanů dobrou pověst a lidem už pomalu začíná být jedno, ze které partaje jste. Doběhněte rychle na nejbližší zastávku tramvaje a jeďte domů.

Doma se v klidu převlékněte a začněte přemýšlet jakou si pořídit masku, aby vás lidé na první pohled nepoznali. Maskérky, které vás upravují před vašimi televizními vystoupeními, vám jistě rády pomohou, abyste strávili prázdniny v naprostém klidu a po nich se mohli naplno pustit do předvolebního klání.

Převzato z Krejci.bigbloger.lidovky.czzpět na článek