16.4.2021 | Svátek má Irena


GLOSA: Jo, konkurence nám trošku utekla...

12.3.2009

... ale ... děláme na tom!

Co si můžete koupit, když se váš tatínek jmenuje Bill Gates? Všechno, co chcete ... ehm ... tedy s výjimkou iPhonu.

Manželka zakladatele Microsoftu v rozhovoru s americkým časopisem Vogue řekla, že módní telefon a také přehrávač iPod od firmy Apple patří mezi málo věcí, které svým dětem nemůže dopřát. Připustila, že svým kamarádkám občas iPhone závidí.

Ne všude je ovšem taková disciplína jako u Gatesů doma. Mnohé velké firmy a instituce mají sice smlouvy podepsané s Microsoftem, jejich zákazníci však čím dál častěji na pracovištích „kazí atmosféru“ svými soukromými iPhony a podobnými přístroji. A tak se minulý týden na konferenci amerických IT manažerů ve státním a vzdělávacím sektorům mnozí ptali Gatesova nástupce Steva Ballmera: Co s tím máme dělat, respektive co s tím děláte vy?

Odpověď: Děláme, co můžeme. Letos představíme novou verzi Windows Mobile 6.5, ale ta nenabídne ještě úplně všechno, co zákazníci od chytrých telefonů chtějí. To bude až ve verzi Windows Mobile 7 napřesrok.

Překlad: Nějak to nestíháme a od všech důležitých konkurentů, hlavně od Applu a Googlu, dostáváme na frak. Co oni nabízejí dneska, dáme my našim zákazníkům příští rok. Pak všechny doženeme, předeženeme a porazíme. Tedy pokud oni budou celou tu dobu čekat s rukama v kapsách.

Nebyla to zrovna slova, která by se u zákazníků setkala s příznivou odezvou. Reakci Billových dětí se do uzávěrky nepodařilo získat.

(Psáno jako sloupek pro slovenský deník Sme)

Převzato z blogu Extra se svolením autora.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.