27.1.2023 | Svátek má Ingrid


GLOSA: Jak sežrat návnadu i s navijákem

18.5.2015

Možná jste ten email dostali taky. Že se našel Peroutkův „článek“ (ona je to spíše noticka) s magickým nadpisem „Hitler je gentleman“.

Překvapilo mě, kolik inteligentních lidí tomu uvěřilo. Inu, když se má „pražská kavárna“ bít, jako hůl je dobrý jakýkoli nesmysl.

Pro ty, kdo nejsou „in“ (čili v obraze): obdržel jsem mail, v němž se praví „Našel se Peroutka“. Jako „důkaz“ je připojena tato příloha:

ČeskéNovinky.eu 1

Lehce šokující to může být sotva sekundu. Než si onu noticku přečteme – a hned bude zřejmé, o co tu jde. O propagandu ve stylu Hálo novin. Ostatně průvodní věty – celé je to převzaté z webu ČeskéNovinky.eu (ČN.eu) – jsou stejně výmluvné jako samotná mystifikace.

Bude prý zajímavé sledovat kroucení českých médií, která Zemana nejvíce kritizovala (vyjádřeno ve zkratce). Nic takového se ale konat nebude. Zmíněná média se mohou nanejvýš potrhat smíchy při virtuálním pohledu na to, jak se kroutí ti (redakce ČN.eu), kdo komusi naletěli na špek. A zblajzli to celé i s navijákem.

A pokud by někdo potřeboval důkaz, že jde o podvrh, tady je screenshot původní stránky předmětného vydání Přítomnosti ze 4. ledna 1939 (z něhož je patrné, že tam, kde je v originále trojí reklama - Kraus & spol., Ferry Graumann a Pardubická Franckovka /nikoli Francovka/, umístil tvůrce fotomontáže onu neexistující Peroutkovu noticku):

ČeskéNovinky.eu 2

Pro méně chápavé ještě jeden obrázek:

ČeskéNovinky.eu 3

Stejskal.estranky.cz