GLOSA: Chcete si vydělat?
Nechte se testovat a buďte pozitivní!
Naši vědci přišli s revolučním nápadem, jak dostat lidi k testování na covid. Lidé s pozitivním testem by měli dostávat jednorázovou finanční podporu.
„Velkým problémem je nízká motivace části veřejnosti nechat se testovat a nastoupit do izolace či karantény. Doporučujeme tuto motivaci podpořit jednorázovým příspěvkem každému nalezenému nakaženému,“ uvedli. Pracovní skupina vědců doporučuje také zlepšit dostupnost testů PCR každému, kdo pociťuje příznaky koronaviru nebo měl rizikový kontakt. „Testy a izolace prokázaných nakažených je řádově levnější cesta, jak zmenšovat velikost epidemie, než plošná opatření. I přes start antigenního testování potenciál testování dosud není v Česku plně využit,“ doplnila.
Naši vědci tedy „nadhodili“ řešení problému a osobně mám již první otázku. Kolik by měla být tato „motivace“? Stovka? Tisícovka, nebo ještě víc?
Současný tak zvaně „neutěšený“ stav testování (a i o tom lze velmi úspěšně pochybovat, protože se u nás testuje srovnatelně se světem, kde vědci žádné takové revoluční opatření nenavrhují) spočívá v testování, kdy každý člověk souhlasící s tímto testem projde odběrem vzorku a je mu po nějaké době sdělen výsledek. Normální člověk získá výsledek „negativní“ a je veskrze pozitivní, protože nemá potvrzený výskyt covidu ve svém těle. Naši „vědci“ na to jdou ale úplně jinak – nejsi pozitivní, nic nedostaneš, jsi pozitivní, čeká tě finanční podpora! To je vskutku naprosto revoluční nápad hodný progresivních amerických i evropských médií a jim poklonkujících politiků.
Opět jen musím konstatovat, že pandemie covidu má na společnost nečekané důsledky. Jednak kolem sebe dnes a denně pozoruji lidi, převážně více ženy než muže, kteří nosí venku roušku, ačkoliv široko daleko na ulici není živáčka. To si vysvětluji jedině tím, že tito lidé jsou vystrašení a navíc se naprosto chybně domnívají, že je rouška chrání před infekcí, zatímco je to přesně naopak. Má chránit okolí před nákazou. Vystrašení, či chcete-li vystresovaní lidé jsou ale mnohem náchylnější k nemocem, a nemusí to být zrovna a právě jenom covid. Ostatně v dnešní době ten, kdo nemá covid, je svým způsobem pro média „nezajímavý“ či „běžný“ případ, byť může jít o karcinom či jiné smrtelné onemocnění. Slyšel jsem o případu, kdy do nemocnice dorazí mladá žena s horečkou a není jí vůbec dobře. Provedou jí test, je na covid negativní a pošlou ji šupem domů! Jiná vyšetření jí ale neprovedou! Tak to dnes funguje.
Dalším opatřením, které se údajně připravuje, je nošení respirátorů i do obchodů. Místo roušky za pár korun respirátor za pár stovek! Má jít o ochranu před údajně nakažlivějším „britským“ virem... Mimochodem, podle amerických médií je takové označení „rasistické“. Bývalý prezident Donald Trump se na závěr svého období loučil se svými sympatizanty a použil termín „čínská chřipka“ – na msn.com jsem se dočetl, že je to „rasistické označení“. Takže pozor, až budete slyšet opět něco o „britském viru“ nebo „jihoafrickém viru“, je ro rasismus!
Nezdá se vám, že se už blbne na kvadrát?
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz