9.8.2022 | Svátek má Roman


FEJETON: Vzhůru na Soukupa

19.3.2018

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak doběhnout toho rošťáka generálního ředitele Jaromíra Soukupa, který si ve svých pořadech troufá hovořit o naší nedotknutelné veřejnoprávní zahrádce a pochybovat o její svatosti. Dokonce se také obul i do různých mafiánských propletenců, aniž by si uvědomil, že český mafián je nyní ohrožený druh, kterého je tím pádem podle principu vyváženosti spíš zapotřebí chránit. Hanba mu, Soukupovi. Tak jsem tedy přemýšlel a přemýšlel, až jsem na to konečně přišel.

Řešením je soudkyně Barbara. Asi se zeptáte, proč zrovna ona. Dobře, všimněme si jen trochu blíž jejího rozpolceného chování. Je rezolutně neoblomná, což dává tušit, že i v soukromí bude nesnesitelně panovačná, ale to se většiny z nás s velkou pravděpodobností nebude týkat. Důležité jsou jiné věci. Především to, že za svou činnost dostává od produkčních svého seriálu nezvykle vysoké honoráře, zatímco její chudáci kolegové, kteří vystupují většinou jen v těch či oněch veřejnoprávních relacích, to dělají ochotně i bez náznaku jakékoli finanční náhrady. Její tučné prebendy tudíž mohou mít povahu možného úplatku, není-liž pravda? K tomu ještě připočtěme, že při svých jednáních uděluje jak stranám žalovaným, tak i jejich odpůrcům příliš často tak vysoké pořádkové pokuty, že mohou být pro účastníky těch sporů někdy i likvidační. Ve kterých kapsách asi končí takto zákeřně získané peníze?

Policie pak nestačí odkládat nejrůznější trestní oznámení, protože koberec v soudní síni je už tak vzedmutý, že se tam žádná další nevejdou. A jiný koberec prý ve studiu nemají. To jsme to v našich médiích dopracovali, že ano. Slyšte tedy ono slibované řešení.

Navrhoval bych postavit tuto pochybnou soudkyni rovnou před kárnou komisi, a hnát to pak ještě vejš a dál. Celý ten odporný seriál pak musí skončit dílem, v němž bude soudkyně Barbara postavena ministrem spravedlnosti JUDr. Opeřencem mimo službu, hned nato přijde o právo vykonávat své povolání a Jaromír Soukup spláče nad výdělkem. Jeho diváci pak konečně začnou přelaďovat zpět na televizní kanály, na které si poslušně zvykli platit už jejich rodiče, případně i jejich prarodiče. No řekněte, nebyl by to elegantní a snadno proveditelný nápad?

Tak tedy, všichni vstalí noví bojovníci, vzhůru na palubu a hrrrrr na něj, na Soukupa jednoho. Rudý prapor zavlaje. Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...