5.12.2022 | Svátek má Jitka


FEJETON: Plastika versus genetika

14.1.2013

Tak už to začalo. Světové soudnictví je "obohaceno" o první spory mezi manžely, kdy pánové obviňují své často divukrásné manželky z podvodu. Teprve podle překvapivé "ne­krásy" svých potomků totiž zjistili, že "krása" jejich maminek byla čistě produktem průmyslu plastické chirurgie.

I když se ideál ženské krásy v průběhu věků značně měnil, přece jenom lze odvodit jistou obecnou pravdu, že přirozená symetrie lidských tváří i těl je považována nejen za krásnou, ale současně i za poměrně hodnověrný doklad o dobré genetické výbavě, a tudíž i o potenciálu mít zdravé potomky.

Proto se mužům vždy líbily krásné ženy a stálo jim za to o ně i bojovat. Také větší ňadra žen mužům naznačovala, že jejich maličcí potomci nejspíše nezůstanou o hladu. Jenomže čas oponou trhnul a nyní už je "ženská krása", až na světlé výjimky, téměř výhradně otázkou peněz. Stále rostoucí počet dívek a žen si do svých těl nechá vkládat často obří "igelitové pytlíky" a místo dobré životosprávy a přiměřených tělesných aktivit nechává plastické chirurgy formovat své tvary odsáváním a "přeléváním" tukových buněk z místa na místo.

Z tohoto hlediska už tedy přestává být ženská krása hodnověrnou reklamou na dobrou genetickou výbavou. Oprávněně lze tedy předpokládat, že ve stále větším měřítku se budou krásným ženám rodit ošklivé a méně zdravé děti, což do problému nezasvěcení muži mohou oprávněně považovat za podvod.

Takže, pánové, než začnete lákat dívky do svého kutlochu na sbírku motýlů, projevte velký zájem o prohlížení jejich rodinných alb. Krasavice na archivní fotografii rychle vyrostlá z "ošklivého káčátka" by pro vás mohla být prvním varováním.

Situaci osobně vnímám tak, že lidská marnivost už začíná přerůstat ve vážnou úchylku. Postupující degenerace lidské rasy se i díky plastické chirurgii jen urychlí. O výhody přírodního výběru nás už dávno připravila moderní medicína a "krasavice inteligentní" úžasných proporcí to dorazí.

Možná, že to ale za nás vyřeší Evropská unie. Když vydá závazný předpis, že kromě staveb označených energetickým štítkem budou muset mít podobný certifikát i přirozeně krásné svobodné ženy. Na něm bude notářsky ověřený a kulatým razítkem podpořený zápis: "Dosud neopravováno!"