27.6.2022 | Svátek má Ladislav


FEJETON: Pes-řetěz-bouda

30.11.2020

aneb Poučení z krizového vývoje

Stejně jak dříve divoký a svobodou oplývající pes zdomácněl, zpohodlněl a řetězem byl k boudě za kus řízku páníčkem připoután, tak i homo covidiens se z nitra Afriky na pouť širým světem vydal, žvýkačku, atomový reaktor a mobilní telefon při tom bloumání po povrchu zemském vymyslel, aby nakonec v karanténě strachem z viru jakéhosi, jenž vlastně nikde není, vystrašeně se schovával hygienickou vložku zadarmo pro matku samoživitelku netrpělivě očekávaje.

Při plném vědomí skutečnosti výše popsané se musím slavnostně zeptat hlasem pevným a skrze každou buňku vtíravou vibrací pronikajícím. A jak ta naše parlamentní opozice hodlá tu vládu nadnárodní korporace Agrofert porazit, když za rok na podzim si ministr Hamáček opět natáhne vypranou červenou mikinu, přijde čtvrtá, nebo již šestá vlna chřipková a všichni budou zase v karanténě? To mne tedy opravdu zajímá, toto. No a abych se přiznal, moc velké šance jí v tom podzimním lítém klání volebním stejně nedávám. Vždyť již možná ani ty volby nebudou a postdemokratická diktatura národního státu přetrvá na věky věkův amen a nikdy jinak.

Nemohu se zbavit tísnivého pocitu, že novodobí diktátoři národního státu již podle mne vymysleli léčku, jak té chřipky využít k prodloužení chřipkové totality až do aleluja, no a momentálně ji již jen pečlivě propracovávají, aby se co nejlépe přizpůsobila tomu či onomu národnímu koloritu, těm či oněm národním vlastnostem a vůbec těm národním zájmům různorodým, jak je to teď v módě v tom všeobecném národním vzepětí proti globalismu všelikému. Je to tak prosté, že se opravdu divím, že to někoho nenapadlo již dávno.

Utáhne se opasek za účelem záchrany tisíců mrtvých, po nějaké době se opasek na předem pečlivě vypočítanou dobu povolí, aby se občan-ovce mohl na chvíli nadechnout a v radostném vzepětí naběhl do nějakého techtle-mechtle klubu a podobně na divoký swinger mejdan s jedním brčkem. No a chřipka se opět rozšíří populací. Ale ne příliš, celý ten vývoj je třeba pečlivě sledovat (tato fáze u nás bohužel ještě není technicky dořešená do konce, viz ne zrovna fungující trasování za pomocí tzv. e-roušky a vrozená nedůvěřivost lidu vesnického, který houfně nezvedá telefon dobro sveřepě konajícím hygienikům). Nutnou podmínkou pro zdařilou a precizně fungující rotaci podobnou skvělému výrobku německého automobilového průmyslu typu Mercedes z dob, kdy Německo ještě bylo tím opravdovým Německem bez východňárů a podobně, je rozšíření chřipky zhruba do té míry, aby to ještě mohl zvládnout komplexní zdravotnický systém.

Právě v tomto okamžiku se všude do masmédií vypustí profesor Flegr, kartářky, tvůrci ranních horoskopů a další temní apokalyptici, mediální prostor se zahltí masivním výronem těžké chmury, vytvoří se obří strachové tsunami a opasek může být opět utažen až do té doby, kdy počet nakažených opět klesne zhruba na předem vypočítanou míru. A je to, pomyslný motor je nakopnut a vrní pořád dokola jako karmické kolo osudu. Tato pečlivě vypracovaná strategie je navíc korunována vděčností vystrašeného obyvatelstva za starostlivou státní ochranu a naprostou absencí kyprého kvasu revolučního pobouřené části občanstva. Pár věčných nespokojenců a neustálých šťouralů, jako jsou Martin Mařák s Václavem Klausem, se vždycky najde, nicméně se jedná o marginální a statisticky zcela zanedbatelnou menšinu.

No, není to dokonalé, co říkáte?

Co se týče voleb, tak bude asi nezbytné něco náhradního vymyslet. Ten švindl s občanem přece jen asi nemůže být tak okatý, aby si toho hned všiml a řekl si, že z něho někdo dělá tak trochu idiota. Bude patrně nějakou dobu nutné, aby se zachovalo jakési zdání, že demokratický proces nepřerostl v něco úplně jiného. Pečlivý pozorovatel mezinárodně politického hemžení již ovšem ví, že existuje revoluční a v USA vyzkoušená cesta, která je funkční a navíc naprosto bez problémů umožňuje dosažení žádoucího výsledku. Jak již jistě víte, vše pokrokové v dnešní době přichází z USA a z anglosaského světa, no a jak již přirozeně tušíte, tou převratnou cestou mám na mysli korespondenční hlasování. Kruh se tím uzavřel.

Vítejte v novém Dreamland věku.

Převzato z blogu autora s jeho souhlasem