20.9.2020 | Svátek má Oleg


BIG BEN: Sex bezpečný a nebezpečný

25.2.2020

„Statisticky máte dnes vetší šanci chytit aids od katolického faráře než od prostitutky,“ upozornila Nina-Lopez Jones, mluvčí prostitutského cechu zvaného English Collective of Prostitutes, už v roce 1992, kdy se o farářských praktikách ještě tolik nevědělo a katolictví se obecně pokládalo za jednu z bezpečnějších sexuálních praktik. Od té doby vypukly dlouhé série skandálů, z nichž je viněn i dnešní papež, že sexuálně činné faráře nejen nehlídá, on je dokonce povyšuje do vatikánských funkcí, aby neplašili veřejnost. Jenže ne každý farář je homosexuál, někteří jsou bisexuální, takže riziko přenosu nemocí na prostitutky zůstává akutní a v povědomí běžného občana mají prostitutky pořád ještě o fous horší jméno než faráři.

Projevuje se to i v irském katolickém humoru (jiný katolický humor neexistuje) třeba takovýmto příběhem:

Dcera se po mnoha letech nepřítomnosti vrátí do irského domova svých rodičů vyptávajících se, co se s ní vlastně celou tu dobu nepřítomnosti dělo a čím se stala.
„Stala jsem se prostitutkou.“
Máma se dá do pláče, tatínek se rozdurdí, ty mrcho nevděčná, tolik jsme se nadřeli dát ti slušné katolické vychování a ty takhle, takhle se nám a Pánubohu odvděčíš, blesk a hrom aby do tebe....
Dcera sáhne do kabelky.
„Tady máš tatínku klíče od toho mercedesu, co stojí venku, je tvůj. Tady máš maminko poukaz na 5.000 liber na nákupy u Selfridge. A tady máte oba vouchery na dvouměsíční cestu kolem světa.
Tatínek se zarazí a zapřemýšlí.
„Číms říkala, dcerečko, že ses to stala?“
„Prostitutkou, tatínku.“
„Ale Pánbůh tě požehnej, děvenko, já jsem už lekl, žes řekla protestantkou.“

Nejnovější průzkumy nebezpečného sexu ukazují – chcete nejprve tu zprávu dobrou, nebo tu špatnou?

Ta dobrá je, že v Evropě znatelně poklesl počet nákaz aidsem. Možná právě díky onomu papežovu uvěznění aktivních kněží uvnitř Vatikánu, Bůh ho žehnej.

Ta špatná je, že tento úbytek je více než nahrazován zvýšeným výskytem syfilidy, kterou většina z nás zná jen ze starých románů nebo životopisů jejích slavných obětí 19. století, nejpozději tak do první světové války, výjimečně ještě do vynálezu penicilinu. Jestli už ji máte, neděste se, dnes je snadno léčitelná, když se podchytí zavčas, ale potřebuje delší sexuální abstinenci. A jste v dobré společnosti. Namátkou: Columbus (ten ji přivezl), Toulouse-Lautrec, Gauguin, Manet, de Maupassant, Baudelaire, Wilde, van Beethoven, Nietzsche, Smetana, Lenin, Al Capone, Idi Amin Dada.

Její zvýšený výskyt zaznamenává evropské centrum pro prevenci infekčních chorob ECDC, podle něhož se výskyt syfilidy v EU od roku 2010 do roku 2017 zvýšil o 70 %.

Může za to prý rozmach čehosi, co se označuje za „největší inovaci ve světě randění“ a čemu internetová angličtina říká „dating apps“ nebo taky „hook-up apps“, česky vlastně jednoduše internetové seznamky. Jmenují se dost legračně jako Tinder, Grinder, Bumble, Zoosk nebo OkCupid.

No, řekl by si člověk, ono to asi nebude jen těmi seznamkami, ty na to samy nestačí. Je to jako bychom vinili kuchyňské nože z londýnské epidemie bodných útoků nebo automobily z automobilového terorismu. Seznamky jen usnadňují lidičkám sex s někým, kdo už syfilidu nebo její zárodky má a koho by třeba jinak nepotkali. Čili viňme z toho správně rozmach počtu sexuálních idiotů. Největší růst syfilidy za tu dobu má prý Island, o 875 %. Daleko na druhém místě je Irsko s 224 %. V Německu a Británii se počet zdvojnásobil. V Česku se hlásí tisíc případů ročně.

Trochu nás heterouše může uklidnit statistické číslo 61 % přidělené homosexuálům (kteří tvoří v Evropě odhadem 4 %, čili výskyt procentuálně vysoce nadproporční). Ale i tak na nás zbývá nepříjemných 23 %, na heteroušice 15 %. Z toho mimochodem vyplývá, že nejbezpečnější sex je lesbický a kéž bychom jej mohli pěstovat všichni.

Což možná taky souvisí s výsledkem vědeckého průzkumu Swansea University ve Walesu, podle něhož lesby jsou na nejvyšším stupínku „happines ranking“, čili míry šťastnosti. Jsou prý spokojenější, klidnější, veselejší než lidé jakékoli jiné orientace a daří se jim v práci a byznysu víc než ostatním, neboť se taky prý dokážou líp soustředit. Taky se to vysvětluje tím, že šéfové si je do vyšších míst povyšují proto, že se jimi necítí ohroženi sexuálním vzrušením a vyrušením (a pak taky obviňováním z toxické maskulity a perzekucí od metooistek). A taky proto, že si tak často neberou mateřskou dovolenou.

Na druhém místě v míře šťastnosti jsou heterosexuální muži, pak heterosexuální ženy, pak teprve homosexuálové, pak bisexuálové a nakonec bisexuálky. Člověk by si řekl, že čtvrté místo homosexuálům zrovna nezavdává příčinu říkat si „gay“, což původně znamenalo veselý. Ta přezdívka by se měla po této sondáži spíš přenést na lesby a homosexuálové by si měli vymyslet něco chmurnějšího.

K nárůstu syfilidy též přispívá nechuť k nandávání a sundávání prezervativů, což je činnost nemotorná, rušivá a anti-erotická.

Takže jak rizikový sex odrizikovat?

Tradice by velela seznamkové rychlovky zpomalit alespoň o jeden den vyprávění a vzájemného informování o své sexuální historii. Nejbezpečnější jsou samozřejmě panny, ale to je dnes vzácná komodita, nechcete-li být stíháni za pedofilii. Těsně na druhém místě jsou ženy rozvedené a tak zhnusené posledním vztahem, že se nejmíň rok nedokázaly na žádného chlapa podívat. Proč by měly udělat výjimku zrovna u vás, je dobrá otázka, nad níž stojí za to napřed trochu zamudrovat a vypracovat proveditelnou strategii. Na třetím je žena vdaná za staršího pána, nejraději bohatého, podnikavého a zaneprázdněného, který už nemá energii ani čas zahýbat jí s někým, od koho by mohl něco chytit, a ona dokáže být vám oběma věrná. Zde už trochu narážíte na riziko manželské žárlivosti, uražené cti a spravedlivé odplaty, proto to třetí místo. Jste-li naopak už v onom věku (nebo až v něm budete) a se svou mladší ženuškou to ještě občas zvládáte, najděte jí někoho, kdo se řídí těmito pravidly, nežárlete a užívejte si rozvážného klidu k práci.

Všechny ostatní kategorie jsou rizikové.

Pro vás pak bude nejbezpečnější zůstat u jedné, maximálně dvou (tak dobře, pro vás tří) a být jim věrný. Abyste to zvládali a neriskovali jejich neuspokojení a touhu po někom jiném, od něhož by se mohly nakazit, musíte dokonale zvládnout taoistickou neejakulační techniku, snadno nastudovatelnou z mé knížky Tao sexu. Ta vás nejen udrží v plné energii, ale zároveň zaručí i bezpečný sex ve smyslu zamezení nechtěnému těhotenství. A tím vám dá exologickou hrdost, že zachraňujete planetu před přelidněním.

Za těchto okolností pak platí, že čím víc sexu provozujete, tím je bezpečnější. A nemusíte se patlat s nějakými prezervativy.

Převzato z Playboye

Kurasovy knihy najdete zde.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.