9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


POLITIKA: Už víte, že bude špatně?

13.12.2019

Nevíte? Jak je to možný!? Vy snad nekoukáte na večerní zprávy na ČT1! Tam byste se to dozvěděli. Každý den tam od jisté doby začínají „Poplašné zprávy“. Ze světa – kromě revolucí a povstání – hlásí, jak a kde a kdo bude propouštět a zavírat továrny. A když to propouštění bude v Německu, jak tragicky to dopadne na nás. Pro duševní přestávku tam šoupnou nějakého „odborníka“, jehož odpověď – že se sice něco děje, ale není to tak hrozné – umně sestříhají do tvaru, že to vypadá, jako by právě vyhlásil Velkou hospodářskou krizi, jaká tady byla po roce 1929. Jistě, hospodářství se ochlazuje. Ovšem po všech těch nesmyslech, které diktuje Brusel, a dříve neuvěřitelné síle byznysových megakorporací, které doslova ovládají „neziskovky“ a progresivisty, je ukázkou síly evropské ekonomiky to, že se už dávno nepoložila.

Tady se někdo pokouší vyvolat krizi uměle. Je známo, že když budete do lidí dost dlouho hustit tvrzení, že přichází krize, lidé automaticky zapnou na režim opatrnosti. Začnou méně nakupovat, tím klesají tržby, podniky přestávají v obavě z „krize“ investovat (vždyť na to měli v televizi odborníka!) a pak stačí jedno skutečné ekonomické zakolísání a začne se nabalovat sněhová koule samu sebe vyvolávající krize.

Jaký to má účinek, si jistě ještě pamatujeme: Když u nás zahraniční investoři „potřebovali“ více vydělávat, objevila se v mediích a hlavně v ČT neustále omílaná – fáma o nastupující krizi z deflace. A tak bez velkých protestů obrala Česká národní banka svojí devizovou politikou – tedy snížením hodnoty koruny – všechny, kteří platí a spoří v korunách. Aby se napakovaly zahraniční vlastníci firem vyrábějících v ČR. Hodnota koruny byla uměle snížena o 8 až 10 %. Méně jsme dostávali ve výplatách a důchodech, více jsme platili za zahraniční zboží a suroviny. A někdo se moc smál. Protože, jak ví každý trhovec, mít anebo nemít 10 %, to je dohromady 20 %.

Tady to ovšem míří na vyvolání umělé krize – za kterou bude moci Andrej Babiš. A Miloš Zeman. A je to. Rozhořčený lid je vyžene a My (ti správní a spravedliví) se dostaneme k lizu. Když to nešlo přes policajty a prokurátory, půjde to přes krizi.

Ve zprávách ČT pak ihned následují šoty z našich firem. Jak dotyčné firmě padají zakázky, jiná pak „zpomaluje růst“, další taky něco a do toho mele mluvící hlava, jak se vyskytl „propad rozvoje“. Tedy že místo odhadovaných 2,8 % růstu DPH se situace kriticky snížila na 2,7 %. A vychrlí pak na diváky přehršel čísel, kterým se odborně říká „prázdná informace“. Třeba že letošní říjnová výroba produktů XXY klesla proti výrobě z dubna roku 2017 o 7 %. Aniž bychom věděli, proč se tu porovnává ausgerechnet říjen 2019 s dubnem 2017. Tato metoda lhaní a blbnutí lidí je v odborných kruzích již desetiletí známá. Jedná se o oblíbené mediální lhaní předstírající „neotřesitelnou pravdu“. Podloženou zdánlivě pevně, ale ve skutečnosti falešnými čísly. (Více o práci s informacemi naleznete v knihách „Opium intelektuálů“, Raymond Aron, Academia 2019, anebo „Informace“, Historie. Teorie. Záplava, James Gleick, nakl. Argo, Dokořán 2013.)

Divák je doslova masírován zprávami vyznívajícími, že “ano, bude hůř“! (Opět předem pro diskutéry hlásím, že jsem Babiše nikdy nevolil!)

Domníváte-li se, že to každodenní strašení televizních diváků ekonomickým úpadkem má nějaké spojení s úspěšným babišovským volebním heslem „ANO, bude líp“, trefili jste se. A máte „sto bodov“.

Je to zcela evidentně součást toho, čemu se také říká „psywar“, viz psychological warfare (Wikipedie). Odborníci na tyto psychologické a mediální války, zvaní též „spindoctors“, mají za úkol společnost přesvědčit o něčem, co není pravda. Kupovat to, co nepotřebujeme, a vyhrožovat tím, co možná ani neexistuje. A pokud existuje, tak tu hrozbu neúměrně zveličit. Či pravdivou zprávu zneužít jejím překroucením, podložením jiného významu atd.

Klasickým příkladem budiž jednání redaktorů ČT v době, kdy sněmovna a senát volily presidenta. Zvolení Václava Klause se tehdy neomarxistům a pravdoláskařům z ČT a jejich donátorům hrubě nelíbilo. A tak na nás chrlili zprávy, jak se poslanci domlouvají na záchodcích, jak redaktoři slyšeli, jak jeden poslanec říká druhému to anebo ono. Prostě ukazovali naše senátory a poslance jako bandu šmejdů, lhářů, idiotů a vůbec. Vyznamenával se při tom profesionálně zdatný Jakub Železný. Netvrdím, že byl částí nějaké mediálně politické hry. Na to není žádný důkaz. Ale jeho nadšení a radost z takovéhoto dehonestování funkce zákonodárných sborů a jeho členů je na tehdejších záběrech ČT nepřehlédnutelná. Věděl, nevěděl, spolupracoval nebo byl tak naivní? Bůh suď, ale výsledek je jasný dodnes.

Bylo nutno pošpinit klasický způsob volby presidenta – nejlépe „přímými přenosy“ - v naději, že bude na základě této mediální manipulace prosazena přímá volba presidenta. To se po vytvoření „správné politické nálady“, za pomoci medií (a ve velké míře České televize) podařilo. Bylo připravena scéna, aby byl zvolen „správný kandidát“. To pak „progresivisté a pražská kavárna“ vyzkoušeli dvakrát. Se Schwarzenbergem i Drahošem, leč nevyšlo to.

Dnes je, podle mínění „pokrokářů“, potřeba za každou cenu zničit Babiše. Pokud se nějak nedostavují vyhlašované katastrofické scénáře rozvratu republiky, rozvratu státu a pokud demokracie jakž takž funguje, co teď? Neujalo se ani heslo, že není možné, aby u nás byl předsedou vlády trestně stíhaný člověk. V době, kdy kolem nás pomalu nebude stát, kde by jeho vrcholní představitelé nečelili trestnímu stíhání. Na nedávno „vzorném“ Slovensku dokonce bývalý president a bývalý předseda vlády!

Neujaly se doposud ani „morální apely“ od opozice, od chvilkařů, ale ani od všelijakých zapadajících politických hvězd. Případně od tzv. intelektuálů. U kterých je jasné, že to jsou často „osoby, které umdlely před branami skutečného vyššího vzdělání“ (citát Z. Jirotka – Saturnin).

Jak napsal J. Mlejnek jr. v LN: „Dokud bude líp, politika morálních apelů preferencemi (volebními) sotva pohne.“ Jsou proto potřeba jiné páky.

Není potřeba je moc hledat a vymýšlet. Stačí lhát a děsit lidi. Mistr nad mistry v demagogii, jistý Joseph Goebbels, správně vyřkl nezapomenutelnou větu: „Stokrát opakovaná lež se stává pravdou.“ Na ty jeho lži o českém teroru vůči sudetským Němcům skočil celý svět a výsledkem byl mnichovský dokument, který pomohl rozpoutat II. světovou válku. Naši bolševici v roce 1948 také tak dlouho lhali, jak budou demokratičtí a nikomu neublíží, až jim kdekdo uvěřil. A přišel Únor.

V roce 1968 byly záběry z natáčení filmu „Most u Remagenu“ brány jako dokumentární záběry německé armády u Prahy na jaře 1968 nejen obyvateli SSSR, ale i západními komunisty a vůbec tehdejšími pokrokáři.

V takovýchto „spy válkách“ totiž není pravda vůbec zajímavá. Je potřeba přesvědčit dostatečný počet diváků a přes ně další obyvatele, že je nám všem vlastně špatně. Že je nám hodně špatně a že bude hůř a že se na nás řítí katastrofa. Podívejte se na chvilkaře. Výlupek totalitního myšlení, lidé chorobně toužící po totalitní moci, dokážou přesvědčit dvě stě padesát tisíc lidí, že oni jsou praví demokraté. No, Václavák jim moc nevyšel a na Hlavním nádraží působili jako splašení Svědkové Jehovovi, co si spletli ďábla s Babišem. Dost trapné divadlo, včetně toho pomateného jakoby průvodu k Lidovému domu. Co tam proboha hledali? Vnuky Gottwalda?

Až tedy Česká televize přesvědčí dost lidí, že je špatně a že bude ještě hůř a že za to můžou Babiš se Zemanem, pak bude šance pro politické trpaslíky. A fanatiky toužící po absolutní moci.

Stačí, aby se u nás růst DPH jen o malinko snížil, když ve staré EU už prakticky není žádný, a redaktoři v ČT dostávají na obrazovce skoro hysterické záchvaty. Jistě, i u nás může výroba poklesnout a pak stačí, aby i u nás několik fabrik začalo propouštět. Třeba proto, že Německo dojede na svůj šílený plán Energiewende, tedy zavření všech uhelných a jaderných elektráren. Ovšem vzhledem k tomu, že u nás pracuje cca tři čtvrtě milionu gastarbeitrů, to nebude takový šok.

Na dnešní ČT platí v obráceném gardu starý vtip z dob normalizace.

To přijde pán k doktorovi a povídá: „Pane doktore, já pořád slyším a vidím v televizi radost, úspěchy, blahobyt a pořád vidím hovno, hovno, hovno. Já mám asi v hlavě nějaký zkrat.“

Zatímco dneska pořád čteme, slyšíme a vidíme mluvící hlavy v ČT, jaká je u nás hrůza, rozvrat, miliony chudáků, krajina zničená atd. atd. Ale lidi vidí něco jiného. A podle toho volí. Bez ohledu na hysterické hlasatele, kteří s vytřeštěnýma očima z obrazovky vřeští, jaká je to tady nedemokratická a ekonomická hrůza a jaká ještě bude...

Jenže lidi jim to nějak nevěří. Zvlášť když při tom vypadají tak, jak se u nás na vesnici kdysi říkalo: „Jako když kocour sere do řezanky!“Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.