26.9.2020 | Svátek má Andrea


POLITIKA: Langerův policejní výprodej

1.12.2007

Základní instinkt Jany Bobošíkové

Média v tomto týdnu přinesla šokující zprávu – policejní uniformy a odznaky si může kdokoliv pořídit přes internet. Nedávno jsem na těchto stánkách napsala, že český stát jako instituce v podstatě přestává existovat. A hleďme, už dokonce probíhá i výprodej symbolů státní moci.

Následkem řízení rezortu vnitra Ivanem Langerem odejde od policie kolem pěti tisíc lidí. Bohužel se to týká i těch nejelitnějších útvarů, které měly v popisu práce rozkrývání organizovaného zločinu a ekonomické kriminality. Komu tyto útvary vadily, o tom můžeme jen spekulovat. Právě probíhající výprodej policejních uniforem a odznaků však, jak se zdá, zatím nevadí nikomu. A tak, až nás bude stavět policejní hlídka, budeme vydáni na pospas. Zastavit musíme, jinak nás budou pronásledovat a možná nás i zastřelí. Jenomže když zastavíme, tak nás možná zastřelí také. Nebo nás unesou a budou vydírat. Tak nějak to dělal v policejních uniformách Berdychův gang. Ovšem s tím rozdílem, že tenkrát ještě tyto uniformy a odznaky nebyly běžně dostupným zbožím, které lze pořídit pomocí internetu.

Řada policistů podle všeho prostě vzdala svůj boj s politickými větrnými mlýny a myslí už jen na sebe a své vlastní zájmy. A uniforma už nemá jinou cenu, než je ta, jakou za ni budou ochotny zaplatit mafie všeho druhu. Život v této zemi stává se poněkud nebezpečným... Samozřejmě lze přežít. Jen se člověk musí umět vyhnout střetům s mocí, která si stále říká státní a demokratická, ale ve skutečnosti slouží úplně jiným subjektům než občanům.

Takže opět, jak to bylo v té dnes opovrhované totalitní minulosti – nevykukovat z řady, viditelně nedisponovat poctivě získaným majetkem, zalézt na chalupy a neplést se mezi dravce. Ti se mezi sebou požírají za účelem získání co největšího loveckého revíru. Řada nevyřešených podivných úmrtí mafiánských bossů či lidí s nimi nějak spřízněných v poslední době tomu zcela odpovídá. A kulky, které v tomto týdnu zabily řidiče Sazky, nejspíš také byly určeny někomu jinému. Špatný čas a špatné místo, řekla bych. A to se, bohužel, více či méně týká dalších deseti miliónů lidí.

Psáno pro deník Metro

poslankyně Evropského parlamentu
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.