16.7.2020 | Svátek má Luboš


POLITIKA: A vítězem voleb je.... Tomio Okamura

10.10.2017

Že se to někomu může jevit jako předčasné prohlášení, je dáno pouze nedostatkem informací. Po přečtení listu „Na vlastní oči“ jsem o tom přesvědčen.

Nesnáším letáky v schránce všeho druhu, dokonce mám na ní nalepené přání, aby mi nebyly žádné vhazovány. V naší dědince se už roznašečky a roznašeči různých Kauflandů, Lidlů atd. naučili obcházet můj dům širokým obloukem. Nicméně jednou za čtyři roky se ona smečka vhazovačů přestane řídit mými pokyny a přeplňuje mi schránku nabídkou spasení v podobě zvolení té které strany či straničky.

Včera jsem však obdržel zmíněnou tiskovinu č.6 (říjen 2017) s nákladem 4.900.000 (čtete správně - bezmála 5 milionů). To nejspíše nemají ani Timesy.

V ní je na titulní straně pod fotografií šéfa strany titulek PREMIÉR. Vedle toho je poznámka, že 3,6 milionů voličů chce Tomia Okamuru za předsedu vlády této země.

Jsem od přírody trochu podezřívavý a zajímalo mne, kde a za jakých okolností byl proveden tento - jistě statisticky poctivě zhodnocený - předvolební průzkum. Na straně 13 se dočteme, že ono překvapivé číslo vydala agentura SANEP, jež byla v minulosti nejblíže skutečným volebním výsledkům. Zde se v rámečku skví Tomio s plnými 41 % důvěry, zatímco Andrej má jen 38 %. Jako trpaslík je pak uveden i Bohuslav s mizernými 21 % (až na 7. místě).

V tiskovině, která stojí za přečtení, se dozvíme některé zásadní téze. Třeba to, že ne všichni muslimové jsou teroristé, ale všichni teroristé jsou muslimové. Panu Okamurovi to nyní pokazil ten střelec z Las Vegas, který si zapomněl vzít burku. Rovněž do toho nějak neštymuje pan Breivik, ale to jsou nejspíše jen ty pověstné výjimky, které tvrdí pravidlo.

Rovněž bude u nás zakázán islám. Pan Okamura nejspíše nečetl Ústavu, kde je zaručena svoboda vyznání. Není již specifikováno, jestli bude v rámci svého působení měnit Ústavu a jak - pakliže se mu to podaří - bude vykazovat občany České republiky, kteří konvertovali k islámu mimo území ČR. Nebo se je chystá násilně pokřtít, případně - jemu bližší - z nich nadělat šintoisty? Není zmíněno, důležité je rozhodnutí.

Chce hlídat naše hranice policií. Vzhledem k poměrně velké délce bude nejspíše nutné, abychom se tak trochu všichni stali policisty a vedle svého povolání se tu a tam po šichtě střídali na posedu na čáře. O drátech s elektřinou se zatím nemluví, ale nejspíše by k nim pro personální výpadky došlo.

Chce opět znárodnit vodárny. To už je stará vesta, to už dělali kdysi soudruzi z KSČ. Že to tak úplně s tím znárodňováním dobře nedopadlo, již zmíněno není. Navíc pan Okamura přehlédl, že pokud by k tomu náš stát sáhl, tak bychom si v mezinárodních arbitrážích ani neškrtli. Ono znárodnění je totiž eufemismem pro slovo krádež, což je však v tiskovině cudně tajeno. Mezi slušnými partnery se totiž obchoduje - to znamená kupuje a prodává. Krádež do toho jaksi nepatří.

Jako bonbónek chce zrušit DPH u piva. Projevuje dojemnou starost o naše pracující, kteří po těžké práci si tak nějak zaslouží orosený levnější půllitr, což je prý pro nás naše národní tradice. Pokud by někoho napadlo, že jde o populismus, tak je třeba mu říci, že je úplně, ale úplně vedle.

Uprostřed tiskoviny je i rozhovor o „aktivních blbcích, lžích a naději“. Ne, nemylme se, nemyslí tím sebe, ale ty, „kteří se upnou na nějakou ideologii a začnou ji zneužívat hlava nehlava“. Samozřejmě, že tím míní všechny dosavadní politické strany, dokonce - nastojte - i Andreje, kterého zařadil do fotogalerie „pokrytců a lhářů“ vedle Sobotky, Chovance, Filipa i Pánka.

V celém tisku jsou mottem dvě hesla:

1: Já se o vás postarám, věřte mi.
2. Budu skvělý premiér.

Myslím si, že to má Tomio v kapse. Protože se nepochybně nenajde žádný podobný bloud, který by pochyboval, že právě za jeho vlády se tak nějak staneme ekonomickými tygry střední Evropy a že by po tomto ujištění neměl chuť, aby se právě o něj Tomio „postaral“.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraVelký test s NUK: Napište si o hrnky Mini Magic Cup a Magic Cup
Velký test s NUK: Napište si o hrnky Mini Magic Cup a Magic Cup

Zajistěte svému děťátku pravidelný pitný režim. Přihlaste se do testování s NUK a získejte veselé hrnky Mini Magic Cup a Magic Cup, které umožňují pohodlné pití i těm nejmenším dětem.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.