1.3.2021 | Svátek má Bedřich


GLOSA: Mrzkých třicet stříbrných

20.12.2008

Jidáš zradil Ježíše za mrzkých třicet stříbrných, Jiří Paroubek v čele ČSSD nepodpořil české bojovníky v Afghánistánu za laciných třicet korun. Trapnost tohoto konání nejen že ukazuje do nebe volající populismus, ale zejména ohrožuje ty, kteří stojí v bojových liniích proti Talibanu.

V době, kdy Taliban (rozuměj: teroristé) přepadá humanitární konvoje s potravinovou pomocí, unáší, zastrašuje a zabíjí civilní obyvatelstvo, ČSSD, komunisté a pár pacifistických poslanců, kteří si pletou vojáky s civilní službou v nemocnici, je ponechávají bez logistické podpory i čerstvých posil. Zřejmě uprostřed líbivých handlů s předvánočním veřejným míněním zapomněli, že voják nemůže po nepříteli házet bramborovými knedlíky, když se po něm střílí raketami. Naše závazky s NATO jsou rázem kusem papíru.

Bezpečnostní politika by neměla být závislá na nesmyslných ultimátech nekonstruktivní opozice. Čest a loajalita se budují dlouho, to ví ale jen ten, kdo se ocitl ve skutečné bitvě.Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.