25.11.2020 | Svátek má Kateřina


GLOSA: Možnost kariéry

22.1.2009

Je libo stát se na měsíc policejním prezidentem České republiky? Možná bych věděl jak na to.

Zdá se, že policejně hledaný a stíhaný miliardář Tomáš Pitr (úředně prý téměř nemajetný) soutěží s výtvarníkem Davidem Černým v provokování. Jeden si dělá psinu z tureckých úlevišť na Balkáně, druhý zesměšňuje českou policii. Ač má sedět ve vězení za daňové úniky, nejenže si lebedí ve Švýcarsku, ale v pohodě si prý jezdí, nikým nerušen, na návštěvy domů, do Jesenice u Prahy. Polapit ho údajně nelze, neb se vozí v autě s tmavými skly, bez zastávky na čurání. Můj rozum to nebere. Jak to, že je nepolapitelný, když je monitorovatelný? Zatímco Bulhaři jsou z tureckých záchodů v amoku, českou policii nechává provokující Pitr v klidu. Prý za to může Schengen, ten volný pohyb osob.

Mám pro ministra Langra návrh. Kdykoli speciální pátrací oddíl „lovci lebek“ zjistí, že si Pitr udělal nerušený výlet do Česka, nechť odvolá a nahradí policejního prezidenta. Je jedno kým, má-li už být policie pro legraci. Možná že, až se jich během roku vystřídá osm, konečně někoho napadne, že při podezření i auto s tmavými skly se dá zastavit a prohledat. Možná se pak policie uvolí udělat v jesenickém sídle šťáru a odsouzeného dopravit za mříže.Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa
Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa

Upřímně – všechno, co zkracuje čas nad domácími pracemi, vítám s otevřenou náručí! To dokazuje i pračka AEG 7000 series, která mi ušetřila dobu...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.